Mi a különbség a visszterhes és az ajándékozási szerződés között illeték szempontjából?
Mindenképpen a visszterhes szerződéssel úszod meg olcsóbban, mert az illetéktörvény szerint az ajándékozás dupla illetékfizetési kötelezettséggel jár. Azaz ajándékozáskor az átírási illeték kétszeresét kell kifizetni.
A visszterhes jelzőtől ne félj, a vásárlás összegét nem kell kitölteni, írjátok bele a szerződésbe, hogy "megegyezés szerint"
Egyébként én a helyedben nem írnék adásvételit.
Átadod a megbeszélt összeget ezután írtok egy kölcsönadási szerződést (amiben kijelenti, hogy korlátozás nélkül használhatod az autót) és kész.
Szerintem felesleges kifizetni az átírást ebben az esetben.
Első vagyok:
Eszembe jutott még valami. Azt írtad anyósod kocsiját szeretnéd megvenni.
Még olcsóbban megúszod, ha nem TE veszed meg, hanem a párod. Ugyanis abban sz esetben, ha egyenes ági rokonok ( anya-gyermek) között történik a vagyonátruházás, nem kell vagyonátruházási illetéket fizetni. Annyi kell még hozzá, hogy a rokoni kapcsolatot születési anyakönyvi kivonattal igazolni kell. ennyi.
Ja azt nem írtad, hogy külföldről vennéd meg, csak ,hogy az anyósodtól...
Valóban az illetéktörvény szerint, azon járművek esetén kell vagyonszerzési illetéket fizetni, amelyek Magyarországon már nyilvántartásba vannak véve. A nyilvántartásba vétel pedig a jármű forgalomba helyezésekor valósul meg, tehát a külföldön megvett kocsi esetén nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni.
Forgalmi engedély, törzskönyv :12000.- műszaki cimke:585.-
rendszám:8500.-
Eredetvizsga és származás ellenőrzés sem kell, abban az esetben, ha eredeti külföldi okmányok rendelkezésre állnak és az EU-ból jött a kocsi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!