Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tudnak kezdeni velem, ha...

Mit tudnak kezdeni velem, ha úgy döntök nem fizetem tovább a hitelt az autómra? Mellesleg már jó régen külföldön élek.

Figyelt kérdés

4éve vettem egy használt(6éves)autót otthon,ami azóta 10éves lett.2éve elkezdett rosszalkodni,rengeteg pénzt költöttem már a javíttatására,de mindig ugyanúgy elromlik.Már ott tartok vele,hogy be sem indul.Nem vagyok hajlandó már egy fillért se áldozni rá!

A svájci alapú hitelemet még 2évig kellene rá fizetnem.Erre a roncshalmazra!!!

Még haza se tudok vele menni,hogy visszaadhassam,egy trélerért meg fizet a fene!

Nem banknál,hanem egy kft-nél van a hitelem.

Milyen eljárás indulhat ellenem?

Megkeresnek és kijönnek az autóért Németországba?


2009. márc. 10. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm Szabolcsban vette az autóját, nem fizette, elköltözött Pestre, és egyszer arra lett figyelmes, hogy viszik az autóját. Szóval megtalálták... Németo azért más. Neked a kft-vel van szerződésed, nekik a bankkal. Beperelhetnek, és követelhetik, hogy egyösszegben kifizesd a még fennmaradt összeget. Mást nemhiszem, hogy tudnának csinálni. Azért az a 2 évi részlet egyben még sok lehet. Ha valamilyen módon mégis elveszik, akkor is perelés, mert megszegted a szerződést.
2009. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Pert indítanak ellened és mindazok mellett, hogy az autót is elviszik, akár behajtót is küldhetnek rád. Bár Németországban élsz, de ha rendőrségen jelent fel, akkor így is-úgy is megtalálnak. És mivel szerződést szegtél ezért az eljárás valamennyi költségét neked kell állnod, plusz ki kell mindenképpen fizetned az összeget.

Sajna, ezért nem célszerű autóra kölcsönt felvenni.

2009. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne szerződésszegésből per, ha a jogosult kielégítést nyer? Amennyiben az autót elviszik, és a hitelszerződés egyösszegűsítése után (azaz a még hátralévő fizetendő és az ügyintézési díjak) az autó eladási ára fedezi a fennálló tartozásokat, akkor a hitelszerződés teljesült. Igaz nem az elvárt módon, de a jogosult fél teljesen "kielégült".


Ha a gépjármű eladási értéke nem fedezi a fennálló tartozásokat, akkor pedig az adós immár gépjármű nélkül is adós marad, és a fennmaradó különbözetet kell egy összegben megfizetnie.


Németországból lízingcég nem igazán fogja "hazahozni" a gépjárművet, bár láttunk már karón varjút.

2009. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok:

Azért indíthat pert a kft, mert a kérdező nem hajlandó fizetni. Tehát mivel nem fizet, emiatt a hitelező nem kapja meg a pénzét. És mivel lehetséges, hogy nem fog az autóhoz hozzájutni a hitelező, emiatt más megoldás nem valószínű. Mivel cégről van szó, aki nem fog kuncsorogni a pénzéért: vagy kapja, vagy nem. Egyébként érdemes megnézni, hogy a szerződésben mi áll, elvileg ott minden kérdésedre kell, hogy válasz legyen.

2009. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Add el az autót, fizesd ki belőle a fenmaradt hitelt. Azt a pénzt nem ajándékba kaptad. Meg fognak találni, és be fogják hajtani kamatostul, eljárási költségestől.
2009. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Nagyon megfontolandó,hogy mit is csináljak?!

Eladni nem tudom,mert a törzskönyv a kft.-nél van.Csak akkor lesz az enyém,ha teljesen kifizetem.

Ha egyszerre akarnám kifizetni a hátralékot,akkor meg állítólag egy csomó pénzt pluszban rászámítanak,mert nem akarnak elesni a kamatoktól,főleg mostanság mikor a forint nem ér semmit.

Meg sajnos a munkám miatt évente,ha egyszer haza tudok utazni,nincs időm bármit is intézni,ezzel kapcsolatban.

Teljesen mindegy mit döntenék,úgyis csak én szívom meg!

Azért gondoltam,hogy hagyom az egészet a fenébe,majd lesz valami!

A kocsi csak áll a ház előtt és semmire nem tudom használni.

2009. márc. 10. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezert nem jo, ha homokba dugod a fejedet. Mert te azt csinaltad. Szerintem mar reges reg kifizethetted volna az autot, es kesz. Nem gondolkodnal ezen, es nem lennel valahol fekete listan.

Azert majd egyszer nehogy orulten meglepodj mennyit kell fizetned! Szerintem jarj utana, fizesd ki amit kell, megkapod a torzsonyvet, eladod kint. En nem dugnam homokba a fejemet, az nem old meg semmit! Igaz hogy most kulfoldon elsz, de egyszer lehet hogy meg otthon fogsz majd elni, es nem tudhatod milyen pert inditanak ellened. Szerintem jobb felni, mint megijedni.

Csak jo tanacs volt.

2009. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó kettőnek!Egyébként köszi a válaszaitokat,de nem értitek a lényeget!

Már nem azért,de egy 12 éves,magyar rendszámú,roncs autó Németországban ugyan már kinek kellene?-Mert 12 éves lesz,ha lejár a hitel rá.

Mégis kinek adjam így el?Ötletek?

Vagy akár most is,mikor 10 éves,képtelenség beindítani,hülye lenne bárki még pillantást is vetni rá.Nem?

Ezért írtam a kérdést,mert nem tudom mihez kezdjek az autóval?!

2009. márc. 10. 18:57
 9/12 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek igaza van.Németországban ahogy szokták mondani "még neki kéne fizetni,hogy valaki elvigye."...még itthon se nagyon vesznek már az emberek 10-12 éves autót.Vagy ha igen akkor nagyon olcsón....Eladni szerintem nem nagyon fogja tudni...ha nem lenne rajta hitel én azt mondanám,hogy cserélje be egy fiatalabbal...persze ha még lenne ilyen lehetőség...
2009. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kinek add el? siójuti autóbontó! ők elmennek az autókért nem kell neked a szállítással bíbelődnöd. Én inkább megkérdezném a céget hogy ezt a hitelt nem lehet e átrakni egy másik autóra és azzal meg tudsz majd közlekedni.


Milyen autó ez ami 10 után be sem indul?

2009. márc. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!