Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem irattam át az autót 2...

Nem irattam át az autót 2 hónapja, de van róla igazolásom. Mi történhet?

Figyelt kérdés

Tisztelt válaszadók,az alábbi lenne a történet.

Vásároltam egy használtautót kb. 2 hónapja.

A vásárlás után 10 nappal bementem az okmányirodába,hogy átirassam,de a törzskönyvét elhagytam régebben,így azt mondták,ott,hogy nem kell még átiratnom,mert elkezdik "köröztetni" a törzskönyvet,majd ha nincs meg,akkor átirathatom. Azt mondták,hogy 1 hónapra rá érdeklődjek,mi a helyzet,illetve mehetek átiratni a járművet.

Közben adtak egy pecsétes igazolást,hogy azért nincs átiratva a gépjármű,mert nincs meg a tk. keresik stb.,teljesen hivatalos,elfogadják a rendőrök is.

Közben viszont,kijött egy olyan gáz és villanyszámlám,hogy mindenem elköltöttem és egy jó ideig nem is leszek újra a toppon anyagilag,tehát messziről kerülöm az okmányirodát.

A kérdésem az lenne: Mi fog történni?

-Megállít a rendőr és talán elhiszi,hogy még mindig procedura van stb. Ő mit tehet?

-Illetve az okmányiroda és társai mit tehetnek?

Kapok-e valamilyen bírságot?

A közeli 2-3 hónapban nem nagyon tudom átiratni,mert csak az eredetiségi 20 ezer,a tk,forgalmi 12 és az átirás is 30 ezer.


Nagyon szépen köszönöm válaszaikat!


2011. ápr. 16. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
60 nap a hivatalos nyomozati idő míg "keresik" a törzskönyvet,utána nincs az a rendőr aki elfogadná a "pecsétes papírt". Az okmányiroda nem fog keresni de ha így közlekedsz az autóval és megállít a rendőr akkor simán leveszi a rendszámot ami újabb bírság és plusz idő meg utánjárás mire visszakapod. Elvileg megáll a "késedelmes átírás" aminek büntetése az átírási illeték 30-50 % -a attól függően mennyit késel. Más kérdés,hogy csak egy kis jóindulaton múlik és az ügyintéző "méltányossági alapon" simán eltekinthet tőle. Ha rosszindulatú lesz még minndig érdemes egy kört futni AKKOR az okmányiroda vezetőjénél (magyarul ha hepciáskodik,kérd a főnökét) mert valami igazad neked is van és az nem hangzott el mi a végső dátum míg keresik a törzskönyvet ill. meddig érsz rá átírni ... Amúgy a 60 000 nem a világ vége és a rezsiszámlákra nem jár bírság 2-3 hónap késés esetén sem tehát inkább az átírásra összpontosíts mint egyébre. Szerintem. Sok sikert !
2011. ápr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

Hasznosnak ítéltem,és valóban köszönöm.


Üdv!

2011. ápr. 16. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!