Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi történik akkor ha nem...

Mi történik akkor ha nem sikerült a lehívás, és nincs befizetve a biztosítás?

Figyelt kérdés
50 köbcentis segédmotoros kerékpárom van, banki lehívásosan szerettem volna befizetni a biztosítás. De ez valahogy nem sikerült. Mi történik ilyenkor? Megszűnik addig oké, de köthetek újat, így márciusban?
2011. márc. 24. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ hányszor nem sikerült.


Ha még csak először, akkor a biztosító újra fog próbálkozni. Adminisztrációs okokból nekem is volt ilyen esetem. Másodszorra le tudta emelni az összeget, úgyhogy nem csinált belőle ügyet.

2011. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha többszöri próbálkozásra sem sikerül, akkor levélben értesítenek, hogy vmiért nem sikerült és pl. utald át a pénzt, amire az érvényességi idő után 60 nap van, addig még van érvényes biztosításod. Ha nem törént meg, újraköthető de ún. MABISZ díjat kell fizetni, ami kb. 2400 ft/nap, arra az időre, amikor nem volt biztosítás. Jogi kiskapu: vagy ha a 60 nap is lejárt már, eladod a motrot vmelyik családtagodnak(csak adásvételit kell írni, semmi bejelentési kötelezettség nincs, nem kell adózni meg ilyenek) és ő köti meg a biztosítást.
2011. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!