Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szerintetek? Véleményt kérnék,...

Szerintetek? Véleményt kérnék, Jogosítvány bővítés. Kérdés tovább

Figyelt kérdés
Pár embertől hallottam, hogy nem adták le a jogsit kategória bővítésnél, hanem megtartották, így ha pl eddig csak nagymotorból volt (min nekem), és most megy okmányirodába (mert meglett a B és a C kategória is) megtartom az A-s jogsit, így ha neadjisten egyszer lenne olyan szituáció, hogy elvennék, csak azt adnám be, a B és a C megmaradna. Sokan csinálták így, de nem kell okmányirodába az új jogsi kiadásához a réginek a száma vagy bármilye?? (jó, gondolom nem, ha már páran csinálták így, de akkoris :) )
2011. márc. 22. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az "A" kategóriás jogsit elveszik és az új jogsira írják, hogy: "A", "B", "C" kategóriára érvényes. Legalábbis nálam ez így volt.
2011. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha véletlen vissza is adják a kártyát, akkor úgyis ki fogja lyukasztani az ügyintéző.
2011. márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De alapból nem adom be. ez a lényege. aztmondom h nincs nálam vagy ilyenek. egyik ismerőst megállitották a rendőrök kocsival odaadta a jogsit de azt amit nem adott be a motorjogsit, akkor nézik h nincs rajta a b.. odaadta nekik a jót utána aztmondták neki hazamegy dobja ki a régit
2011. márc. 22. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az érvénytelent bemutatni kb. okirathamisítás kategória. Ha kiderül, sokkal többet lehet vele veszteni, mint nyerni. Ha lesz olyan szitu, akkor meg kérni lehet, hogy csak kategóriát vegyenek el. Akkor viszont nem vonják be a kártyát, hanem ellenőrzéskor bukhatsz le vele, ha utánanéznek.
2011. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nemrég volt kategória bővítésem (C,CE). Addig ki sem adták, amíg a régit be nem vittem. Jogszabállyal írták elő, hogy egy embernek csak egy vezetői engedélye lehet. (Kikeresem ha kell.)

Mostanáig megvolt a segédmotoros vezetői igazolványom is, még a kartonpapír formátum. Azzal meg lehetett csinálni azt, amit mondtál. De nem kategóriás jogosítvánnyal!

De fő a békesség! Most azt is visszaadtam (élt 20 évet), és a dátumot kijavíttattam az M kategória mellett az új kártya jogsiban.

2011. márc. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, azóta már voltam benn én is és kapásból kérték a jogsit szval nem szarozhattam vele
2011. márc. 26. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!