Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » "A" korlátozott jogosítvánnyal...

"A" korlátozott jogosítvánnyal 60 lovas motort rizikós vezetni az igazoltatás szempontjából?

Figyelt kérdés
El szeretném kezdeni a jogsit korlátlanra, de csak 19 éves vagyok és ugye 21 éves koromig kell várnom amíg vezethetek teljesítménykorlátozás nélkül motort. Addig meg nem akarok kisebb géppel motorozni, mert unalmas lenne a jelenlegi rutinommal. Egy 400-as sport, vagy sporttúra motorban gondolkozok.
2011. márc. 20. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb ha lefojtod és elviszed újra vizsgáztatni..árulnak 60lovas gépeket is 25kw-vel..
2011. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

El sem merem képzelni azt az embertelen rutint 19 évesen a sok százezer levezetett km-el a hátad mögött...


Amúgy a válasz:

Ha elkapnak nemhogy nem is lesz nagyobb motorra jogsid, de még a kicsire valót is bevonják.

2011. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem fogjak elkapni,mert rengeteg motor megy igy az utakon..es sajnos vagy szerencsere,semmi gond nincs azzal h egy kis kapcsoloval eldöntheted h 25kw vagy több...raadasul megcsak semmilyen jogszabalyba sem ütközik a motor lefolytasa..az mar mas kerdes h akarmilyen mocit (teszem azt egy 1000es sportmocit) nem igazan hasznalhatsz mar igy.
2011. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem embertelen rutin, de több van attól, mint aki lenyomott egy rutin és egy forgalmi vizsgát korlátlanra és annyi gyakorlattal engedik szabadjára egy ezres géppel a forgalomba. Én mindent 250-es etz-n tanultam meg. Igaz, hogy az elején szükségem volt segítségre, mert nem ért le a lábam, így apum ült mögöttem. Amint leért a lábam a váltóig, nem sokkal később hibátlanul váltottam. Később meg tudtam tartani biztonságosan a motort és ment tovább a dolog. Azóta pedig eltelt sok év és nem adna nagy élményt egy 250-es MZ, mert KIFEJEZETTEN MZ-re gondoltam. Azért észt osztani marha jó érzés, ugye? :D Az elmúlt 3-4 évben 20000 km-t mentem el, de ezt hivatalos jogosítvánnyal tettem.
2011. márc. 21. 19:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kortól függ a rutin és 30 év motorozás után is lehet rosszul motorozni.
2011. márc. 21. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Na igen, mindig ezt hallom azoktól, akik azt hiszik jók....


Valahogy mégse láttam még rutintalan vezetőt 500.000 km-el a háta mögött baleset nélkül, viszont rengeteg gyereket láttam már az árokban azzal a dumával, hogy van aki jónak született...


Ha megfogadod a jótanácsom - minden csesztetés nélkül puszta jószándékkal - várd ki azt a 2 évet, addig ülj a "kisebb" motoron. Pláne, hogy a 250-es motor sem egy robogó kategória. Az is megy ám rendesen.

2011. márc. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem én azt, hogy jó vagyok és nem születtem profinak csak egy kicsivel több van attól aki 2 hónap után jogsival a kezében húzza tövig az utakon. Na de akkor csak fokozatosan haladok. Bár ha így marad a benzinár talán sportbiciklizek inkább :D
2011. márc. 22. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!