Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha használt autót veszek, és...

Ha használt autót veszek, és annak ki van fizetve tárgyévre a kötelező biztosítása, akkor azzal az üzembentartónak, aki a fiam lesz, mit kell kezdenie?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A meglévő biztosítást az előző tulajdonos lemondja, és az új tulajdonosnak vagy üzemben tartónak új biztosítást kell kötnie.

Az előző tulaj visszakapja a befizetett biztosítási díjat időarányosan.

2011. jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
előzőhöz: határidő: tulajdonszerzéstől számított 1 nap!
2011. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elvileg lemondott róla, olyan nem lehetséges? A szerződésben körülbelül így látszik a dolog, azért is kérdeztem rá.
2011. jan. 31. 10:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, hogyan fogjátok megmagyarázni az igazoltató rendőrnek, hogy az előző tulaj nevén van a biztosítás?

Vagy ha nem lesz átíratva csak a fiú mint üzembentartó lesz bejegyezve a forgalmiba, akkor akár így is maradhat, viszont ha a régi tulaj másik autót vesz és biztosítást akar rá kötni akkor gondban lesz mert a bonus csak az első autóra érvényes "ha jól tudom".

2011. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kapok róla papírt, hogy lemond róla, vagy az adásvételivel bizonyítom, amin rajta van.
2011. jan. 31. 22:21
 6/6 anonim válasza:
Természetesen az adásvételi dátumával az új tulajdonos nevére megkötött biztosítás szükséges!
2011. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!