Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ma reggel volt egy koccanásom....

Ma reggel volt egy koccanásom. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Nem én voltam a hibás. A károkozó elismerte, hogy ő hibázott?

Még soha nem voltam ilyen helyzetbe.


2010. dec. 26. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:

írtatok betétlapot ugye?

mindkettőtöknek be kell menni az ő biztosítójába, ott majd mindent elmondanak, hogyan tovább..

javíttathatod szervízben és akkor nekik utalják a pénzt, vagy végeznek ők egy kárfelmérést és az alapján mondanak egy összeget...

2010. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Iratunk. Nem az ő biztosítójához kell menni?

Én biztosítómnak ehhez mi köze?

2010. dec. 26. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
azt írtam, hogy az ő biztosítójába kell menni ;)
2010. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ja oké. Bocs. Köszi! Akkor először bemegyek a biztosítóhoz. Azt ott gondolom kijelölnek egy szervizt a szerviznél kérek ár ajánlatot és eldöntöm, hogy a biztosító nekem adja e a pénzt vagy a szerviznek utalja át majd a számla ellenében.
2010. dec. 26. 23:20
 5/9 anonim válasza:
A házunk előtt álló kocsinka tolattak ma délelőtt bele...nem csak te jártál ma így. Férjem is reggel mehet a biztosítóhoz. Amúgy nyugi rendbe lesz az autód, ha elismerte.
2010. dec. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma reggel bementem a károkozó biztosítójához. Kiderült, hogy nincs érvényes élő biztosítása. Hát ott egy kicsit ideges lettem. De végül felhívtam a saját biztosítómat és ők küldenek ki kárszakértőt és majd ők behajtják az okozón az összeget.
2010. dec. 27. 15:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs érvényes biztosítása, akkor sincs semmi aggódnivalód, mert neked ilyen esetben a MABISZ(Magyar Biztosítók Szövetsége) fizet, és ők hajtják be tőle. Csak fontos lenne, hogy a betétlapra legyen ráírva az ő részénél, hogy elismeri, hogy ő volt a hibás, mert ugye az hogy ki van az A/B oldalon, nem jelent semmit!!
2010. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hogy ki volt a hibás az egyértelmű. Mivel én mentem a főúton ö meg mellék utcáról fordult ki elém. És úgy jött nekem oldalról. Egyébként kamion volt. Tehát ezt látják a leírásba és a rajzba is, hogy ki volt a hibás. Egyértelmű. Mivel megállás nélkül fordult ki.
2010. dec. 30. 09:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nem éppen egyértelmű, mert azt is rá lehet fogni, hogy te intettél/villogtál neki, hogy menjen ki, tehát te önkéntesen lemondtál az elsőbbségedről, majd lassítás nélkül belementél. Ebben az esetben már mindjárt más a helyzet. Persze ez eléggé irreálisan hangzik, de a jog megengedi az ilyen kiskapukat, és miért ne alakulhatna ki egy ilyen helyzet. Tehát nincs olyan, hogy egyértelmű, csak akkor, ha az a kék-sárga lapon szerepel, vagy a kiküldött kérdőíven elismeri teljes mértékben a hibáját(ami ugye nem 100%, akkor bíróság, kinek hány tanuja van stb., egy tök egyértelmű dologból, lehet egy bonyolult esetet csinálni..), de ne így legyen
2010. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!