Autó tulajdonos átíráskor lehet probléma abból,ha a biztosítás már előtte a mi nevünkre szólt?
Üdv!
KGFB-vel kapcsolatban szeretnék kérdezni.Ha az egyik ismerősünk kölcsön adta az autóját egy időre,de semmi hivatalos,csak úgy...s mi kötöttünk rá KGFB-t a férjem nevére,az ismerős pedig felmondta a sajátját.Közben úgy alakult, hogy megvennénk tőle az autót.
Adás-vételi után,tulajdonos átíráskor lehet ebből valami gond, hogy már azelőtt a férjem nevén volt a biztosítás,mivel ő használta,s ha nem is hivatalosan,de ő az üzemben tartója?
Előre is köszönöm a választ.
Kérdező! Nem ez a megfelelő kérdés, hanem az, hogy egyáltalán érvényes-e a biztosításotok egy olyan autóra, aminek hivatalosa nem is vagytok üzembentartói, hiszen akkor a ti nevetekre szólna a forgalmi.
Nem tudom mit takar az "egy időre kölcsönadta",de ha nem napokra vagy 1-2 hétre, hanem hónapokra kaptátok meg, akkor kellett volna üzembentartoi szerződést kötni, és azzal bemenni az okmanyirodába, ahol kiállítanak a párod nevére egy forgalmit.
Ismerősötöknek meg mázlija lesz, ha tényleg megveszitek töle az autót, mert hivatalosan ő az üzembentartó, és mivel lemondta a biztosítást, így ha most újra kötné, akkor szépen nyakába varnának jópár napnyi fedezetlenségi dijat. Bár az sem kizárt, hogy eladás után is bevasalják rajta.
Kérdező!
Ird le mit szeretnél és szigorúan csak a tényeket!
Mert amit itt összehordtál az Vágó István egykori műsorára hasonlít!
Az úgy volt, hogy megvettük az autót ismerőstől.Aztán bementünk, hogy átiratjuk a 15 napos határidőn belül,ahol mondták, hogy eredetiség vizsga szükséges (nem tudtuk mi hogy megy).
Aztán mire eredetiség vizsgára eljutottunk volna, tönkrement az autó, egyáltalán nem indult, így kicsúsztunk a 15 napból,mert kiderült, hogy kb. 450 000 forint lenne az autó megcsináltatása(több mint amennyiért vettük az autót),s sajnos csak most gyűlt össze rá, hogy megtudjuk csináltatni,szerelőnél van jelenleg.
Még az adás-vételi után kötve lett rá biztosítás a férjem nevére.
Azóta is fizetjük.
Közben megtudtuk az eladóval közös ismerősünktől, hogy elvileg ő betelefonált,s azt mondták neki akkor, hogy nem kell bemenjen a kormányhivatalba jelenteni az eladást,szóval így tudott az autó forgalomban maradni azóta.
Azt nem tudjuk, hogy ő külön szólt-e a biztosítójának az eladásról,s a szerződése megszüntetéséről,mert ha nem szólt, akkor ugye így nem szűnt meg automatikusan a biztosítása, hogy mi még, önhibánkon kívül,de nem tudtuk átiratni.
Azt meg, hogyha az övé él még, illetve még ugye ő szerepel a forgalmiban, hogyan tudtunk biztosítást kötni fogalmam sincs. Online kötöttük,az 30 napig él,ha nem kerül átírásra a tulajdonos, szóval 30 naponként újat javasoltak kötni a biztosítónál, hogy ne legyen fedezetlenül.
A JSZP autó lekérdezős oldal szerint van rajta élő biztosítás.
S így ha kész lesz az autó,mivel ő sem jelentette az eladást,mi sem tudtuk átiratni,arra gondoltunk, hogy megbeszélnénk egy új adás-vételi szerződés kötését,s azzal bemenni a kormányablakba átíratni.
Ezért a kérdés, hogy vajon gond-e ha azóta mi fizetjük a biztosítást(mintha csak kölcsönben lenne nálunk azóta)? S idő közben, tegyük fel február 1-gyel új adás-vételit kötnénk, szóval hivatalosan csak akkor lennénk az üzembentartói.
Így mindenki "megúszná" a 15 nap elmulasztását.
"önhibánkon kívül,de nem tudtuk átiratni."
Nagyon nagy tévedésban vagy, Önhibátokból nem írattátok át. Az autó üzemképessége nem feltétele az eredetvizsgának. Ahogy a szabály nem ismerése sem mentesít a betartása alól.
Ahogy az sem igaz, hogy "mi fizetjük a biztosítást(mintha csak kölcsönben lenne nálunk azóta)" biztosítást lehetne kötni egy kölcsönadásra. Az amire gondolsz talán, az az üzembentartó váltás, de az sem bemondásra megy.
Egyébként így teljesen más a történet, köze sincs ahhoz, amit kiírtál a kérdésben.
A megoldás valóban az lenne, hogy mivel az eladó is tróger volt, ezért írtok egy új adásvételit, annak a dátumával mondja fel a saját kötelezőjét ti pedig azzal a dátummal kötitek meg a saját KGFB-teket és íratjátok át az autót mostmár tényleg. Természetesen, ha eddig az eddig általatok esetleg befizetett díjak mennek a kukába. Nem hinném, hogy értelmes energiamennyiség ráfordításával vissza lehetne kunyerálni a biztosítótól. Nyilván ez okirathamisítás, de az életben nem fog kiderülni. Az más kérdés, hogy értelmes ember egy ilyen utólagos papírozásba nem megy bele, akármennyire jó ismerős, barát stb. De ez a veszély itt nem áll fenn.
Máskülönben a 15 napos határidőből kicsúszásért tudtommal soha nem büntettek meg senkit, ellenben a fedezetlenségi díj előbb-utóbb utolér.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!