Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Totálkárra törtem egy Mercedes...

Totálkárra törtem egy Mercedes Vitot ami kb 50.000 euróba kerül. Munka közben történt a baleset. Az autón van Casco de nekem kell fizetni az önrészt. Mennyire számíthatok?

Figyelt kérdés
okt. 9. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom céges autó, és a munkaszerződésedben benne van károkozás esetén az önrész kifizetése. Flottánál egyedi szerződéseket kötnek, az önrész bármennyi lehet, pár ezertől a csillagos égig.
okt. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen casco van rajta.

Lehet fix összeg pl. 1000 euró, lehet százalék pl. 10%. Nincs erre általános válasz.

okt. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor 50.000 ezer eurónak a 10%-at kell kifizetni?
okt. 10. 10:28
 4/8 BeefEater ***** válasza:

Mivel Euróban számolsz nem tudjuk, hogy melyik országban vagy.

A legtöbb országban van limit, hogy maximum mekkora kárt verhetnek rád. Ez alól sokszor kivétel, ha gondatlanul jártál el, pl nem tartottad be a KRESZt. (És ha súlyosan gondatlanul jártál el, akkor van, ahol a biztosító miután kifizette a munkáltatódat beperelhet a teljes összegre.)


Tehát: Melyik országban vagy, hogy történt a baleset? Ki a hibás (hivatalosan)?

okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én vagyok a hibás.

A fekvő rendőrt nem vettem észre és gyorsan mentem át rajta.

Ausztriában vagyok.

okt. 10. 12:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem más autóval utkoztem, hanem egy kerítésnek mentem neki, de teljesen összetörte az autót.
okt. 10. 12:49
 7/8 BeefEater ***** válasza:

Az osztrák jogszabályokról fogalmam sincs, hátha van itt valaki aki szintén ott dolgozik.


Ettől hogyan lesz totálkáros az autó? Vagy kiszakadt a futómű és GTK?


Ha még nem vagy szakszervezeti tag, akkor itt az idő, hogy ezen változtass. Szinte az összes tud jogsegélyt biztosítani a tagjainak, hogy a lehető legolcsóbban megúszd.

okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hol találok szakszervezetet?
okt. 10. 14:48

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!