Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Belém jöttek hátulról de...

Belém jöttek hátulról de hagytam elmenni az embert egy telefonszám cserével és lefotóztam az autóját de most nem válaszol mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lényegében megálltam ugye egy pirosnál ő nem tudott megállni elég gyorsan és belém jött.

Kiszálltunk nadjábol megnéztük mi történt (max 35-el jött belém talán kevesebbel) aztán félreálltunk az útról ott jobban megnéztük mi történt a hátsó lökhárítón nagyobb törés nem volt csak pár kissebb sérülés (seat ibiza iii.)

Ami belémjött egy kis suzuki swift volt rendőrt nem hívtunk 100.000-et kértem a károkért. Nyilván annyin nem volt nála siettem telefonszámot cseréltünk lefotóztam az autóját és azt beszéltük meg majd este felhívom és találkozunk. Csak nem vette fel és letiltotta a számom más nem maradt csak, hogy feljelentem ti mit csinálnátok?



tegnapelőtt 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentéssel sem érsz semmit, bizonyítsd be hogy ő okozta azt a sérülést így utólag. Vagy helyben fizet vagy rendőr ez a két opció van, különben utólag üldözheted nyugodtan.
tegnapelőtt 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mad Max2 ***** válasza:
100%

nem kell rendör, elég lett volna ha kitöltiteka baleseti bejelentőt.


Nagy butaság ilyenkor a károkozót csak ugy "elengedni"


Ezt megszívtad

tegnapelőtt 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, tanulópénz. Nem engedünk el senkit, akármilyen indokkal is jön. Pont az ilyen esetek miatt.
tegnapelőtt 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Feljelentéssel sem érsz semmit"


Szerintem ez nem feltétlenül igaz. Munkatársam parkoló autójának nekimentek. A károkozó elhajtott, szemtanú pedig bejött a céghez. Felhívták a rendőrséget akik rendszám alapján nyilván azonnal megtalálták a tulajdonost. Rendőr felhívta, mondta, hogy jobban teszi ha visszajön és akkor nem indul eljárás ellene, visszajött.

tegnapelőtt 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kitöltöd a baleseti bejelentő lapot, de csak az egyik oldalt (A vagy B), készítesz rajzot, esetleírást, a másik félnél beírod a rendszámot és a saját feledet aláírod. Ezután lefénymásoltatod és a másolatot megtartod magadnak. majd elküldöd, vagy beviszed a saját kötelező felelősségbiztosítódnak a két példányos baleseti bejelentőt és fényképeket, majd ők elintézik a többit.

A balesetet bejelentheted online is, van erre baleseti bejelentő alkalmazás. Ott is a saját feledet kitöltöd, rajz, leírás, a másiknak a rendszámát megadod (és felségjelzését), fényképek. A rendszám alapján a biztosító lekérdezi majd az adatokat és megkezdi a kárrendezési folyamatot.

tegnapelőtt 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
feljelentés, más opciód nem maradt, ha szerencséd van, volt kamera a kereszteződésben
tegnapelőtt 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor a rendörség bizonyíték hiányában nem foglalkozna a dologgal? 2 napja történt a rendszáma a neve meg egy kép a kocsiáról van meg. Ezen kívül más nincs
tegnapelőtt 21:58
 8/16 anonim ***** válasza:
39%
Elvileg lehetne bizonyítani. Rendszám megvan. Ga nem rohant azonnal karosszériáshoz, ott a festéknyom a kocsidról. Ha megcsináltatta, még rosszabb, mert bizonyíték megsemmisítése súlyosító lehet
tegnapelőtt 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkora nem volt az ütközés, hogy festéket cseréltünk meg nem is olyan volt az inkább akkor van ha mondjuk meghúzák valakinek az oldalát. És azon gondolkozok ha egy rendszám tényleg elég akkor bárkinek lefotózom az autóját és azt mondom belém jött az elég bizonyíték?
tegnap 07:30
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nem elég bizonyíték, de az már igen, hogy a baleset utáni helyzetet rögzíted. Ott a két autó, esetleg féknyomok, horpadás, az ideges emberek, helyszín, környék, autók egymáshoz képesti helyzete.
tegnap 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!