Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező gépjárműbiztosítás...

Kötelező gépjárműbiztosítás díja mikor csökken?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, egy éve kötöttem a biztosítást és a legolcsóbbat választottam. Eltelt balesetmentesen egy év de mégis megemelték a negyedéves díjat 5 ezer forinttal. Nem úgy van hogy csökkennie kellene ha nem történt baleset?

ma 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Csökkenni csak akkor szokott, ha intézkedsz személyesen vagy biztosítót váltasz.
ma 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyfelől a hírek szerint minden biztostó árat emelt, vagyis ez nincs összefüggésben a balesetmentes vezetésedel, másfelől szerintem ez még csak a jövő évi indekszálásról szóló értesítés.

Ilyenkor kell meglátogatni a Netrisk oldalát és újrakalkulálni a dolgot.

ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legjobban a biztosítóváltással jársz ilyenkor ahogy az 1-es is írta, illetve ha megteheted akkor éves befizetést válassz, mert úgy kedvezőbb a díj. De legjobb opció ha egyik szülőd nevére kötöd a biztosítást, illetve ő lesz az autód üzembentartója. Szerintem az ő kedvezményüket te sosem fogod utolérni.
ma 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A bonusz-malusz rendszerben 2 évente ugrasz felfelé, ha nem volt károkozásod. Viszont egyre drágább lesz minden, így a csökkenés csak relatív.
ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem volt károkozásod, akkor évente növekszik egyet a bónuszod, amivel nagyobb a kedvezmény, tehát csökken a díjad pár százalékkal.

De az infláció miatt annyit nő az alapdíj, hogy összességében növekszik a végösszeg.

ma 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!