Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a baleseti bejelentő...

Ha a baleseti bejelentő kék-sárga megírása után 5 napon belül nem jelzi a károkozó a biztosítójának, de én jelzem és leadom, akkor is megindul a kárrendezés?

Figyelt kérdés

A károkozó azt vallja, hogy neki nem kell leadnia csak nekem az ő biztosítójának.

Szerintem mind a kettőnknek, azért két példányos. És ha jól tudom neki 5 napja van nekem 30.


szept. 13. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nekem volt balesetem, ésnem.én voltam.a hibás, akkor én mentem a károkozó biztosítójához, ahol egy ugyanolyan papírt kellett kitölteni mint a kárbejelentő. Ebből egy példányt postáznak, a baleset okozójának , és aláirva vissza kell küldenie. Ezzel ismeri el a vétségét. Maga a kárbejelenő önmagában nem ér semmit,ott is van a lap alján,hogy ezzel még nem ismeri el a vétségét. Szóval jól mondja a károkozó,hogy neked kell elindítani az ügymenetet.
szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gyönyörű egy rendszer.

Meghúzza a kocsimat és nem elég hogy ezzel máris vesztett az értékéből, soha nem lesz hibátlan, még én kínlódjak, járkáljak az ő biztosítójába és töltsem a szabadidőmet vele, majd a javítás alatt nélkülözzem az autómat.

Addig ő mit csinál? Semmit. Szarik az egészbe, nem kell mennie sehová, nem kell nyomtatványokkal basz.kodni.

Megemelik 1500al a biztosítását azán mossa kezeit.

Nem az lenne a normális, hogy ha már bamba volt mindent neki kellene a saját biztosítójával rendezni?

szept. 13. 20:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit szeretnel, kivegzest?


Hasznalhato az autod?

szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező! Te most lényegében a kárigényedet nyújtod be, ez nem intézheti a károkozó, és a te autódat szemlézik majd, meg persze neked kell majd megcsináltatni.

Ez ilyen. Inkább örülj neki, hogy nem tagadja le, mert mint írtam, a baleseti kárbejelentő kitöltése csak egy dolog, mert ha magatok voltatok, és rendőrt sem hívtatok, akkor simán letagadhatja.

Én is annó megszívtam, mert a kamionos cég, amelyiknek autója megkoccolta a kocsimat, telephelyet váltott, és nem jelentették a biztosítónak, így hiába küldte ki a biztosító a károkozás elismerését kérő papírt, azt nem sikerült kézbesíteni, ezért itt megállt az ügymenet. A sofőr meg nem volt hajlandó ráírni a telefonszámát a bejelentőre. Az volt a mázlim,hogy a sofőrnek volt vezetékes telefonja, így sikerült megtalálnom, és adott egy céges számot, de akkor is valami senki kisfőnökkel tudtam beszélni, aki sokáig hitegetett. Végül kénytelen voltam személyesen elmenni Győrbe, és elrendezni az ügyet a cég tulajával, szerencsére ő korrekt volt, de így is 1 hónapig ment a kínlódás, mire eltudtam vinni egy szerződött kasznishoz a kocsit.

Szóval örülj neki, hogy csak ennyi intéznivalód lesz.

szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hiszti!
szept. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért ne indulna meg? Ott van rajta az aláírása, meg ami kell.
szept. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!