Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üléses elektromos rollerhez...

Üléses elektromos rollerhez jogosítvány?

Figyelt kérdés

Jelenlegi állás szerint az elektromos rollerekre, amennyiben nehezebb 25kg-nál a jármű vagy meghaladja a 25km/ó maximális sebességet, kötelező biztosítást szükségeltetik kötni, de vezethetők jogosítvány nélkül.


Tehát jogosítvány nélkül vezethető segédmotoros kerékpárnak minősül, amely igénybe veheti a kerékpár utakat, busz sávot, kerékpár sávokat is.


Amennyiben üléssel rendelkezik az elektromos roller, kell rá jogosítvány?



júl. 14. 21:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%
De nem attól nem kell valamire jogsi, mert a mamák-papák feléd nem veszélyesen közlekednek, hanem szépen le van írva, meddig kerékpár, mikortól segédmotoros kerékpár...
júl. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy mielőtt megvettem volna az rlső e-rollerem, én tanultam kreszt, nem keveset, hogy azért mégse 0 tudással "vezessem", sosem volt egyetlen balesetem se, még a legapróbb se, mióta megvan, 4 éve és minden nap használom. Hordok bukót, szélvédő szemüveget, buztosításom is van, de ha jogosítvány kötelessé válna, ott meg lennék lőve, mert nincs semmilyen vezetői engedélyem.


Rendszeresen követem a rollerekkel kapcsolatos KRESZ változásokat, úgy olvastam valahol, hogy 2 kategóriára akarják osztani az e-rollereket - nagy teljesítményűek és kis teljesítményűek - és ezektől fog függni, hogy kell-e rá vezetői engedély, de ez még csak felvetés.


Mit gondoltok erről, mennyire logikus vagy hiteles ez?

júl. 16. 11:07
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy milyen rollered van. A KRESZ-nek jelenleg is van egy érvényes változata, amiről azt mondod, hogy ismered. Ebben benne van, hogy a kerékpár „olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 Watt teljesítményű motor segíti”. Amennyiben a rollered P<=300W ÉS csak akkor halad, ha te lábbal hajtod (nincs rajta gázadásra alkalmas eszköz, gázkar, kapcsoló), akkor legálisan vezeted jogosítvány nélkül. Az, hogy jelenleg ennek a betartatásával nem foglalkoznak, csak addig mázli, amíg nem történik baleset. Akkor ugyanis a KRESZ betűje szerint vizsgálják és mondhatják, hogy jogsi nélkül vezettél. Nem nagy dolog levizsgázni segédmotorra, ha már úgyis minden egyébre odafigyelsz.

Ettől még az is előfordulhat, hogy a későbbiekben ezen enyhítenek és külön kategóriát csinálnak az ilyen kicsi elektromos járművekre, de jelenleg abba kell beleszuszakolni, ami most van.

júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 MolotovPunk ***** válasza:
11/ A legtöbb mama meg papa lassú kis teljesítményű elektromos kerékpárokkal közlekedik, jó ha mennek max 20km/h-al, vagy még annyival sem, hagyományos kerékpárral simán lehagyom őket. Ma is lehagytam egy papát, aki elektromos bringával ment kb 15-el. Én azt látom biciklisként, hogy nekik nem az a cél, hogy gyorsan eljussanak a boltba, vagy piacra, így ráérnek lassan komótosan gurulni.
júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
#11 Csak éppen nekik nem az ilyen elektromos bringát kéne hajtani komótosan és megjegyzem, illegálisan, hanem közgyógy támogatással meg kéne igényelni a 3 vagy 4 kerekű mopedbigyót, amit pont nekik találtak ki.
júl. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 MolotovPunk ***** válasza:
15/ Mi illegális egy olyan e-bringában ami jó ha megy maximum 25-el? Tudtommal ahhoz semmiféle jogosítvány nem kell. Moped a mozgássérülteknek való jármű, így nem értem mit akarsz közölni? Ennyi erővel a tizenévesek se menjenek semmiféle e-rollerrel, főleg ők ne, mert láthatóan semmiféle KRESZ szabályt nem tartanak be.
júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#16 Hát ezek a rollerek amúgy pont nem arra valóak, hogy normális forgalomban A-ból B-be elmenj, inkább csak a Váci utcában a turistának könnyíti meg az életét.

És ha tudnád a járműkategóriákat, tudnád, hogy akár ha csak 5-tel is megy egy elektromos bringa, ha pedálozás nélkül is el tud indulni és tartja a sebességét, akkor bizony az segédmotoros kerékpár. Az egy íratlan konvenció, hogy 25 alatt nem foglalkozik vele a rendőr.

júl. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 MolotovPunk ***** válasza:

Szabály az szabály, nem te döntöd el. Németországban is van egy határ, ott 20km/h a max sebesség amihez még nem kell jogosítvány, afelett már kell. Egyébként nem szeretem az e-rollereket én sem és ha rajtam múlna jogosítványhoz kötném a vezetését, de mint írtam pont azért mert a legtöbb balesetet két keréken mostanában rolleresek okozzák és mert Magyarországon nincs még túl komolyan szabályozva az e-roller, de legalább mostantól a nagyobb teljesítményű rollerek biztosítás kötelesek lesznek Magyarországon is.

Ja és még valami, honnan tudod azt, hogy melyik öregnek van jogsija és melyiknek nincs? Csak mert én ismerek olyan e-kerékpárral közlekedő öreg 65 éves embert, akinek van autója és van elektromos biciklije is.

júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#18 Idézd már ezt a szabályt. Mert nincs ilyen szabály. Rendőr mondta nekem ezt a 25-öt, hogy így nézik, de elismerte, hogy papíron ami nem csak rásegítő motoros, az segédmotoros kerékpár, jogsi, sisak, biztosítás. Nem tudom, honnan szeditek ezt a 25 alatt lehet vezetni dolgot, ez egy pletyka volt, nincs sem törvény, sem jogszabály, sem rendelet, ami ezt lefektetné, és szerintem nem is lesz szabályozva normálisan, amíg egy másik EU-s ország nem mutat példát, mert saját kútfőből nem szokása ennek a kormánynak bármit is kitalálni.
júl. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 MolotovPunk ***** válasza:
Tudtommal Amerikában van szabályozva igazán, ott tényleg csak az vezethet e-rollert, meg e-bringát is, akinek van érvényes segédmotoros jogosítványa, egyelőre Európában ez másként van. Írtam a német példát is neked, ott is van egy határ, de ha jól tudom hollandoknál is így van. Magyarországon meg kb másolják a szabályokat más külföldi EU-s országokról. Ez a 25km/h dolog is ezért van úgy ahogy. Már leírtam a véleményemet erről, nem a kisember hoz szabályokat úgy sem.
júl. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!