Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt jogosítvány leadása...

Lejárt jogosítvány leadása kormányablaknál hogyan működik?

Figyelt kérdés
Kell sorszámot húzni?

júl. 7. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában mikor elkészül az új, akkor kell cserében a régit leadni, vagyis érvénytelenítik a régit, ha esetleg még érvényes valameddig, hogy ne legyen kettő, de szerintem simán lejárt jogsit nem kell leadni.
júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Online csináltam meg az újat tavaly, amikor kiküldtél, a levélben írták, hogy a régit adjam le (jót röhögtem az "online" megoldás ezen befejezésén). Akkor elég volt a portásnak leadni.
júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már minden lejárt okmányt le kell adni, nem lehet őket megtartani mint régen.
júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha időpontot foglalsz online, akkor nem kell a helyszínen sorszám, a foglaláskor kapott sorszámmal hívnak. Elég az adott időpontra menned, nem kell várnod.

Ha időpontfoglalás nélkül mész, akkor kell a helyszínen sorszámot kérni, és várnod kell, míg sorra kerülsz.

júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, kell sorszám. Leadod a régit, megkapod az újat, aláírod, hogy átvetted és elköszönsz.
júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy online igényeltem az újat, és már meg is kaptam postai úton. Nekem is írták, hogy adjam le a régit 15 napon belül, és ahogy olvastam elég komoly büntetést lehet kapni aki ezt elmulasztja. Már olvastam máshol is, hogy valaki a portásnak adta le, ezért is írtam ki ezt a kérdést, hogy mi ennek a menete.
júl. 7. 13:42
 7/9 Oldfire ***** válasza:
Elméletileg 15 munkanapod van leadni, ahogy meg kapod az újat. Ha ez nem sikerül, nem fog érted menni a fekete autó. Mondhatod, hogy elhagytad. De senki sem fogja kérdezni. Olyan fejetlenség és átláthatatlan helyzet van kormányszinten, hogy senkinek sem fog feltünni a jogsi kártyád.
júl. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most adtam le, azt mondta az ügyintéző, hogy nem kellett volna sorszám
júl. 16. 09:32
 9/9 anonim válasza:
Én ledaraltam mielőtt oda jutottam hogy vissza kellene adni, aki így járt annak mi lett a vége?
júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!