Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ez igy lehetséges? Többu lent

Ez igy lehetséges? Többu lent

Figyelt kérdés
Öcsémnek szeretném ajándékozni az autót, viszont én szeretnék továbbra is a kocsinak a fentartója lenni. Ez így lehetséges, hogy a biztosítás és ehhez kapcsolodó dolgok továbbra is az én nevemen legyenek, egyedül csak a kocsit írjuk az ővére?
jún. 26. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Adásvételi + üzembentartó váltás.

Szerintem megcsinálják egyszerre, ha bementek mindketten átíráskor.

jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden kocsinak van egy vagy több tulajdonosa, és van egy üzembentartója.

A tulajdonszerzés mellé a tulajdonos megkapja az üzembentartói jogot, kötelességet is. Több tulajdonos esetén meg kell nevezniük, hogy ki lesz az üzembentartó. Az üzembentartói jog egy vagyoni értékű jog, és mint ilyen, ajándékozható, értékesíthető.

Az üzembentartó kötelezettsége a KGFB kötése és fenntartása, ő a gépjárműadó alanya, ő kapja a vezető távollétében és a felvétel alapján megállapított bírságot, a fizetés mulasztásért a pótdíjat. Aki nem adta át az üzembentartói jogot, és egyben tulajdonos és üzembentartó is, üzembentartóként köt KGBF-t, a gépjárműadó alanya stb.


Ha az öcsédnek ajándékozod az autót, ő lesz az új tulajdonos, akkor egyben üzembentartóvá is válik. Az üzembentartói jogát átadhatja neked, és akkor a te dolgod a KGFB, az adó stb.

jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!