Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó kivonatás folyamata és...

Autó kivonatás folyamata és összege?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy összetört az autóm és megjavítatni már nincs értelme így bontóba fog menni, viszont friss rajta az éves biztosítás és úgy értesültem, hogy abból kapok vissza valamennyit miután ki lett vonva a forgalomból, viszont elvileg azért is kell fizetni ,hogy kivonják. Érdemes kivonatni,hogy legalább a biztosításból kapjak vissza vagy ugyanott leszek, mintha nem csinálnék semmit? Illetve ennek mi lenne a pontos folyamata. Előre is köszönöm a válaszokat!

jún. 20. 07:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszűnsz az autód üzembentartója lenni – márpedig végleges forgalomból történő kivonáskor ez történik –, akkor a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításod érdekmúlással megszűnik (nincs mit biztosítani).

A forgalomban tartott időtartamra eső, időarányos KGFB díjat kell megfizetni, a többlet befizetést visszautalják.


Mivel veszélyes (természetkárosító) anyagokat tartalmaz az autó, csak regisztrált bontóban bonthatják el. A bontó az átvételkor bontási átvételi igazolást ad, azzal, a gépjármű okmányaival és rendszámokkal intézhető a forgalomból történő végleges kivonás.

Az árak, gondolom, változtak, bontónként is eltérhet; jónéhány éve a bontós azt ajánlotta nekem, hogy ha odaviszem az autót, akkor 19 Ft/kg áron átveszik, vagy ők szállítják el, akkor senki sem fizet senkinek.

Az okmányirodában, kormányablakban a forgalomból történő végleges kivonás igazgatási hatósági díja 2300 Ft.


Mióta a MOL elnyerte a hulladékgazdálkodási koncessziót, jelentősen lecsökkent a vele szerződő, így bontási átvételi igazolást kiadni jogosult bontók száma.

A MOL honlapján megtalálható az ilyen bontók listája; régebben a Közlekedési Hatóság hatósági bontóhelyeknek nevezte ezeket, a MOL roncsautó átvevőhelyeknek nevezi: [link] A lista három nappal ezelőtt frissült.

(Megdöbbentem; 156 volt, most 88 van, és úgy látom, vannak vármegyék, amelyekben egy sincs.)


A biztosítók kötvénynyilvántartó szerve elektronikus kapcsolatban van a gépjármű nyilvántartással, így a biztosító automatikusan értesül a változásról, és végzi a többletbefizetés visszautalását.

Többszörösen megtapasztaltam, hogy az automatizmus működik; de ha úgy döntesz, be is jelentheted a biztosítónál a kivonást.

jún. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!