Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jó ötlet lehet magánszemélykén...

Jó ötlet lehet magánszemélyként is, egy állapotfelmérő lapot írni az autóm eladásakor?

Figyelt kérdés

A múlt héten vett barátnőm, kereskedésből egy használt autót, és az adásvételi mellett még egy két példányos, amolyan állapotfelmérő lap is volt, amin lényegében le voltak írva azok a dolgok, hibák amiket a kereskedő el is mondott.

Ősszel tervben van, hogy lecserélem az autómat, és megfordult a fejemben, hogy én is csinálnék ilyen papírt, mivel ugye az adásvételi megjegyzés rovatában csak annyit szoktak írni, hogy nem tudok rejtett hibáról.

Autó 9 éve van meg, 23 éves és persze vannak hibái, amiket jobb írásba foglalni, van némi olajfogyasztás, nem vészes, viszont ennek egy része meg a főtengely végi szimeringnél szivárog. Vagy, hogy időszerű a vezérléscsere is, illetve mivel használt autó, így akár a jövő héten is elromolhat valami, de az nem rejtett hiba, és annak javítási költsége már a vevőé, meg persze olyant is, hogy nem veszem vissza 2 hét után, mert meggondolta magát. Tudom C-knek nem adunk el autót, de ilyent bárki megcsinálhat.


jún. 19. 12:33
 1/6 L.. István ***** válasza:
55%
Vevőként biztos jó pontnak számítana nálam egy szakműhelyben készíttetett ilyesmi.
jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szakműhelyes írás, hanem azok leírva amiket én tudok, és el is mondok szóban, de papírra vetve,apróbb hibák amik vannak, vagy időszerű szerintem a cseréje, illetve ami cserélve is volt mióta nálam van az autó.
jún. 19. 13:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Túltolod...csak azt tedd, amit az űrlapon kell írni, ne többet.

aki 23 éves autót vesz, az ne lepődjön meg semmin.

jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Felesleges, úgysem hiszik el ha van egy kis eszük. Szakemberrel kell átvizsgáltatni, nem egy önkéntes jövőbelátóval.
jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"aki 23 éves autót vesz, az ne lepődjön meg semmin"


Igen, aztán mégis vannak olyan, aki fél év múlva telefonál,hogy elromlott valami, és fizesse az eladó a felét.

jún. 19. 16:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Felesleges!

Annyit irsz az adasvetelire, hogy az auto eletkora miatt a kellekszavatossagot kizarod!

jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!