Mi van ilyenkor?
A távértékesítés kertében kötött kötelező gépjármű-felelősségbiztosítástól az ajánlattételtől számított 14 napon belül el lehet állni; ha ezt a határidőn belül írásban megkapja a biztosító.
Ha nem történik meg az elállás, az ajánlattétel napjától él a biztosítási szerződés. Az ajánlattételt azonnal visszaigazolja a biztosító, az adatok helyességének ellenőrzésére 15 napja van; a szerződést az ellenőrzés után utólag küldi.
A díjfizetés gyakorisága szerinti első díj a szerződés kezdőnapján, azaz, az ajánlattétel napján esedékes. A megfizetésre törvény 60 nap türelmi időt biztosít. A türelmi idő alatt a biztosító élteti a biztosítást, és a türelmi időn belüli megfizetésnek nincs semmilyen következménye. Ha a türelmi időn belül nem történik meg a díjfizetés, akkor a biztosító díjnemfizetés miatt azonnal felmondja a biztosítást. Mivel a türelmi idő alatt éltette a biztosítást, az arra arányos díjat jogában áll követelni. A felmondás után nincs KGFB szerződés, a Kártérítési számla kezelője naponkénti fedezetlenségi díjat számol fel, amíg nincs újabb biztosítás, akár úgy, hogy a meglévő üzembentartó köt újat, akár úgy, hogy átadja az üzembentartói jogot, vagy a tulajdonjogot és azzal együtt az üzembentartói jogot, mert attól kezdve az új üzembentartónak kell KGFB szerződéssel rendelkeznie. A meglévő üzembentartó biztosítási éven belül csak azzal a biztosítóval tud új szerződést kötni, amelyik díjnemfizetés miatt felmondta a szerződést. Szerintem, ez messze nem az, hogy „xy nap van hogy befizesse az ember utána elévül.”. Szerződés szerinti díj nem fizetésével nem lehet átmenni másik biztosítóhoz.
Ugyanarra a járműre ugyanarra az időszakra létrejött második és további biztosítás érvénytelen.
Ha az első biztosítónál az elállást nem intézed időben, akkor az hatályosul, a másikat felmondja a biztosító. Ebben az esetben az előzőek szerint vagy átadod az üzembentartói jogot, vagy csak majd az évforduló napjára, legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt mondhatod fel a biztosítást. A nemfizetéssel csak pórul jársz.
„Akkor ez esetben mit tegyek?”
Mivel nem adtál meg dátumokat, itt bárki honnan tudja, hogy milyen esetben? Az első szerződésajánlattételtől még nem telt el 14 nap, így tudsz élni a távértékesítésben kötött szerződéselállás jogával? Ha kicsúsztál az időből, akkor mit érsz azzal a tanáccsal, hogy élj vele, mert ez a legkedvezőbb?
Ha az első szerződésajánlatnál nem élsz az elállási joggal (akár azért, mert így döntesz, akár mert már nem teheted), akkor azzal jársz legjobban, ha az első biztosító díját megfizeted a türelmi időn belül. Ha nem teszed, akkor meg kell majd fizened a türelmi időre eső díjat, aztán mivel csak velük köthetsz új biztosítást, az új időponttal kezdődő első év díját (akármilyen fizetési gyakoriságot választasz is), azaz, 12 hónap helyett 14 hónapra fizetheted ezt a magas díjat. Plusz, a kettő közt fizethetsz napi fedezetlenségi díjat; lehet, hogy egy hét alatt kifizetheted egy havi rendes biztosítás összegét.
Ha nem élsz az első biztosítónál az elállási joggal, akkor az időben későbbi szerződésajánlatod elutasítja az a biztosító; ha elsieti a szerződéskötést, akkor utólag teszi semmissé. Mit fizetnél nekik, ha nem is lehet érvényes szerződésed velük?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!