Örökölt autó eladása?
Helló!
Édesapám örökölt egy gépjárművet meg Májusban aminek még a hagyatéki tárgyalás lezárulása előtt lejárt a műszaki vizsgája és most júniusban a biztosítás is. Apám sajnos nem foglalkozott egyikkel sem így tudtommal kilett vonva a forgalomból.
Vevő lenne az autóra, a kérdésem az lenne, hogy eltudjuk-e így adni műszaki és biztosítás nélkül? Jogerős hagyatéki végzés van.
Én sajnos nem vagyok jártas a témában.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
Lejárt műszaki miatt nem vonják ki a forgalomból, ha nincs érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítása, amiatt lehet.
Az eladó biztosítási ügye (ha van, ha nincs, ha rendezett, ha nem) nem érinti a vevőt, neki kell biztosítást kötnie az átíratáshoz.
Lejárt műszakival is átíratható, annyi, hogy a vevő átíráskor nem kapja meg a forgalmi engedélyt, majd csak akkor, ha bemutatja a sikeres műszaki vizsga okmányt. Lejárt műszaki esetén eredetiségvizsgálat okmány sem kell az átíráshoz, csak a műszaki vizsga után, a forgalmi igénylésekor kell bemutatnia.
Ha a KGFB rendezetlensége miatt hivatalból ideiglenesen kivonták a forgalomból, az átíráskor illeték fizetés nélkül forgalomba helyezik, hiszen megszűnik a kivonás oka; a vevő csak a nevére kötött KGFB-vel tudja átíratni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!