Az emberek miért ennyire tájékozatlanok a biztosításokkal kapcsolatban?
Most épp az autópályás tömegbaleset kapcsán, de sokszor más esetek kapcsán is feljön a téma. Azon puffognak, hogy a kötelező felelősségbiztosítás nem kártalanítja őket. Dehát a kötelező felelősségbiztosítás, ahogyan a neve is mondja nem is fedezheti a saját károdat, csak az általad másoknak okozott kárt.
Ergo a te saját károdat vagy a casco fedezheti, vagy ha egyértelműen megállapítják, hogy ki a baleset felelőse, akkor az ő felelősségbiztosítása. Mivel jelenleg még nem lehet tudni kiket és milyen arányban hoznak ki felelősnek, így aztán teljesen értelmetlen a kötelező felelősségbiztosítókra mutogatni.
Valaki szerint egyenesen az államnak kéne kártalanítani. Mi köze ehhez az államnak?
Esetleg az út kezelőjének, ha később hibásnak hozzák ki...
Ez nem érzékenység vagy méltányosság kérdése.
Nyilván az embert a mindennapok során ezer féle baj érheti. Ezekre lehet kötni különböző biztosításokat, amik ilyenkor kártalanítanak.
Ha biztosítás (esetünkben casco) nélkül is kártalanítanák az embereket, az iszonyatosan nem lenne fair azokkal szemben, akik fizetik a biztosítást (cascot).
Továbbá a biztosítók nem jótékonysági szervezetek. Arra fognak fizetni, amire leszerződtek. Másra nem. Ezért nem értem a puffogást.
Nem #1-es vagyok.
Kérdező azzal egyetértek, hogy a biztosítók nem jótékonysági intézmények. Azzal is, hogy a KGFB akkor fizet, ha megvan, ki a felelős. Ebben az esetben ez hónapokig is elhúzódhat.
Viszont az állam szerintem itt és most fizethetne. Ui. a porvihar szoros összefüggésben áll a globális felmelegedéssel (amit nevezhetünk vis maiornak) és azzal, hogy mezőgazdasági művelésnél nem csináltak (vagy megszüntettek) erdősávokat a nagy táblák között, melyek hatékonyan megfogták volna ezeket a porviharokat. Erről olvastam 1-2 napja pont e baleset kapcsán. Ez pedig, ha nem volt kötelező, akkor az állami szabályozás hiányossága, ha pedig kötelező volt, akkor a hatósági ellenőrzés hiányossága (ami szintén állami feladat).
Mellékesen ezzel a termőtalaj is elvész, úgyhogy jó lenne, ha ezért is lépne az állam.
Szóval az állam itt és most igenis közbeléphetne.
3.
Igen, a legelső aki fékezett érdemelné meg a kártérítést, mivel ő szándékozott volna a látási viszonyoknak megfelelően vezetni. Utána viszont már senki, mivel nem tartották a követésit és/vagy nem a látási viszonyoknak megfelelően vezettek.
6-os, ez sem igaz. Lehet, hogy az ötödik megállt az előtte levők mögött szabályosan, csak a mögötte levő tolta bele az előtte levőkbe.
Tulajdonképpen az utolsó kivételével mindegyik mondhatja ezt, ha kamerafelvétel (vagy más bizonyíték) nem bizonyítja az ellenkezőjét.
Az most megint egy másik kérdés, hogy jogilag végül kit fognak kihozni. Ez nyilván egy nagyon bonyolult ügy lesz és sok mindenkinek a felelősségét lehet vizsgálni. És nyilván ha egyszer az ügy lezárul, akkor az eredmény alapján fizetnek a biztosítók.
De addig, amíg ez nem történik meg, addig a cascon kívül semmilyen biztosítástól nem lehet semmit várni.
Vagy ha legközelebb a jég elveri az autódat azt is fizesse az állam vagy a kgfb?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!