Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Átíratható a motorom papírjai?

Átíratható a motorom papírjai?

Figyelt kérdés

Van egy 250-es motorom. 29KW, az az 39 lóerős.

Forgalmiban le van írva 20KW-ra a teljesítménye, az az így A korlátozott papírokkal vezethető.

A kérdésem az lenne hogy A korlátlanra át lehetne iratni?

A feleségem most tanul vezetni és az én 250-esemmel akar tanulni és levizsgázni A korlátlanra, mivel én most vásároltam nagyobb motort magamnak. Ezt a megoldást szeretnénn választani, remélem kapok választ a kérdésemre.

Előre is köszi.

Üdv mindenkinek!


2010. aug. 18. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Önvád? - Gyakorlatilag feljelented magad, ugyebár eddig így használtátok...


Próbáld levizsgáztatni OLDALKOCSIRA,

egyúttal hátha elsiklanak a teljesítmény ugrás fölött is.

2010. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat az OFF-ért.

Engem is érdekelne a tiszta megoldás.

2010. aug. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csinálj semmit vele, mert magad alatt vágod a fát vele.
2010. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előre bocsátom 20 éve motorokkal foglalkozom.

Amikor egy motorkerékpár beérkezik az országba(mivel kis hanzánkban jelenleg nem gyártanak), akkor vagy a jármű adatlapján(ha új), vagy a külföldi forgalmi engedély alapján(ha használt) állapítják meg(bocsánat, írják be a magyar forgalmiba) a jármű teljesítményét.

A legtöbb motorkerékpárból létezik 25(27), 50 és 75(76)kw-os változat.Erre a különböző országokban létező különböző jogszabályok miatt van szükség.

Magyarországon pl 25kw-ig vezethetsz A korl-al moorkerékpárt.

Persze létezik SV 650ból, meg CB 750-ből 25 kw-os,gyárilag az annyi is, csak a barkácskedvű magyarok a tiltást, folytást kibuherálják belőle.De a forgalmiba marad a 25 kw.

Németországban minden motor 98 LE-maximum, mert nem forgalmaznak erősebb motorokat.Ott ha veszel ZZR 1400-et, az bizony 98 LE.

Mindezt egyetlen okból írtam le.Amikor a motort magyaroszágon forgalomba helyezik, és belekerül a teljesítmény a forgalmiba, onnantól kezdve te sem gyengébbre, sem erősebbre nem vizsgáztathatod le.Szóval én örülnék a heledben, hogy kevesebb a teljesítményadó.Ha meg azért van szüksége a feleségednek a nagyobb teljesítményre, hogy azzal a motorral vizsgázhasson le, akkor szerintem beszéld meg az oktatóval, van e lehetőség nagy A-ra vizsgázni olyan motorral, ami nem éri el a 35 Le-t.Szerintem igen.

2010. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi az uccsónak, hasznos válasz volt:)

Lehet inkább vizsgázik másik motorral aztán használja az enyémet.

További válaszokat azért várok, ha vannak ilyen és ehhez hasonló kommentek.

Üdv mindenkinek!

2010. aug. 20. 20:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!