Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítás 2021.jan 15 én...

Biztosítás 2021.jan 15 én lejárt, de közben el akarom adni a kocsit, és még nem vonattam ki a forgalomból. Hohgy csináljam hogy jó legyen?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi a teendő? Mielött feladom a hírdetést, hosszabítom a biztosítást, vagy kivonatom? egyáltalán igy hogy lejárt a biztosítás jan 15 -én ki lehet még vonatni? (aztán visszamenőleg kifizetteik velem a biztosítást? vagy hogy megy ez?) Természetesen nem akarok még fizetni rá, ha nem muszály. Kérdés, hogy csináljam a legjobban?
2021. febr. 3. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha kivonatod .
2021. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás nem jár le.

Adott esetekben érdekmúlással megszűnik (pl. más lesz az üzembentartó), vagy a biztosító felmondja díjnemfizetés miatt (a díj esedékessége után 60 nap elteltével sem kerül megfizetésre a díj).


Nem tudom, mit jelent, hogy a biztosítás január 15-én lejárt?


Akkor volt az évforduló?

Ha igen, akkor onnan van törvényben biztosított 60 nap türelmi idő az esedékes díj megfizetésére, azalatt él a biztosítás.

Díjat azokra a napokra kell fizetni, amikor forgalomban van. A kivonás időtartamára nem kell fizetni a díjat.


VAGY


Akkor járt le a türelmi idő, és a biztosító díjnemfizetés miatt felmondta a biztosítást?

Ha igen, akkor

• a türelmi idő 60 napjára a biztosító követelheti a díj megfizetését, mivel a türelmi idő alatt fennállt a felelősségvállalási kötelezettsége, azaz, élt a biztosítás.

És

• Január 15. után az olyan napokra, amikor forgalomban van, napi fedezetlenségi díjat számítanak fel. Annak mértékét évente az MNB elnöke állapítja meg; személygépkocsi esetén a hajtómotor teljesítményétől függ. Itt megnézheted: [link]

Ha eladod az autót, akkor más lesz az üzembentartó, neked megszűnik a KGFB kötelezettséged, biztosítási, vagy fedezetlenségi díjat sem kell tovább fizetni. Biztosítási díj túlfizetést a biztosító visszautalja.

A keletkezett fedezetlenségi díjat új KGFB szerződés megkötésekor, az első esedékes díjjal együtt szedi be a szerződő biztosító. A keletkezett fedezetlenségi díjat 5 évig veszik figyelembe, ha azon túl kötsz új biztosítást, vagy sosem kötsz többé, akkor nem kell megfizetni.


A biztosítatlan, illetve forgalomból kivont járművel tilos közlekedni.


A forgalomból történő kivonás illetéke 2300 Ft. Te szabod meg a kezdőnapot (visszamenőleges nap nem lehet), és az időtartamot. Az időtartam legfeljebb 6 hónap lehet, de ismételhető.


Ha forgalomból kivont állapotban veszik meg a járműved, akkor átíráskor forgalomba kerül; az új üzembentartó nem kérte a kivonást, a te kérésed már érvénytelenné válik.

Az új üzembentartónak nem kell illetéket fizetnie a forgalomba visszahelyezésért.

Nem tartom életszerűnek, hogy valaki nem használható, ki nem próbálható, eredetiségvizsgára nem vihető autót vesz meg. Ha te kéred az idő lejárta előtt a forgalomba helyezést, akkor azért is 2300 Ft illetéket kell fizetni.


Ha forgalomból kivont állapotban adod el, akkor az átírással a vevő helyezi ismételten forgalomba.

A gépjárműadót, általánosságban annak kell egész évre fizetnie, aki az én január 1. napján a bejegyzett üzembentartó. De vannak kivételek, például, az év közben történő forgalomba helyezés esetén az év hátralevő részére (pontosan, a forgalomba helyezést követő hó első napjától) a forgalomba helyező válik az adó alanyává.

Tehát, ha forgalomban levőként adod el, akkor egész évre te fizeted az adót, ha kivonva, akkor az év nagy részére már nem. Csak hát ugye így eladni…


A türelmi időre elmaradt biztosítási díj, illetve a fedezetlenségi díj (nem tudom van-e bármelyik is, mert nem tudom, mit jelent a lejárt biztosítás) a te tartozásod marad, ha eladod a járművet, attól nem tűnik el.

2021. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!