Létezik e egy napos kötelező biztosítás?
Neten meg lehet kötni 20 perc alatt bármelyik biztositási alkusz oldalon pl. Netrisk.
Megveszed, beülsz notival/telefonnal, végignyomkodod, mész.
21. század van.
Neten megkötöd, az utaláshoz az adatok később jönnek.
Telefonon be tudod mutatni az alkuszi megbízást és már nincs is gond.
Létezik egy napos KGFB (bár ez nagyon speciális eset, inkább legalább néhány napos), de csak ideiglenes forgalmi engedéllyel rendelkező járművek esetén.
Állandó forgalmi engedéllyel rendelkező jármű esetén csak határozatlan idejű KGFB köthető, ami jogszerű felmondás, érdekmúlás esetén szűnik meg.
Online biztosításkötéskor (nem csak alkusz oldalon lehet, hanem közvetlenül a biztosítók oldalain is) „csak” szerződésajánlatot teszel, amit a biztosító visszaigazol.
Ez jogosít közlekedésre és átíratásra is. (A visszaigazolásnak, akár elektronikusan is, nálad kell lennie, mert a rendőr elektronikus lekérdezéskor csak a szerződést látja, a szerződésajánlatot még nem.)
A KGFB-törvény rendelkezése szerint a biztosítónak 15 napja van arra, hogy ellenőrizze az ajánlati adatokat, és elküldje a szerződést. Amíg ez nem történik meg, biztosan nem foglalkoznak díjbeszedéssel. (Lehet, hogy kiderített hibás adatközlés miatt eleve más lesz a szerződéses díj.)
Ha tudod az autó biztosításkötéshez szükséges adatait, és úgy kényelmesebb, akkor akár előre is elvégezheted a szerződéskötést, a tervezett vételi nappal kezdődően. Ha nem veszed meg az autót, akkor a szerződés nem fog életbe lépni, ugyanis azt érvényesen csak a jármű üzembentartója kötheti; egyben ő erre kötelezve is van. (Itt ér össze, hogy az átíratásra 15 napja van a vevőnek.)
A díjfizetés más tészta.
Ha megveszed az autót, akkor az adás-vételi szerződésen szerepelő napon keletkezik a díjfizetési kötelezettséged, de a KGFB törvény minden díjfizetési esedékesség esetén 60 napos türelmi időt biztosít. Ez alatt fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége (él a biztosítás). Ha a türelmi időn belül megfizeted az esedékes díjat, akkor minden rendben; a szerződés szempontjából úgy számít, mintha azonnal megfizetted volna.
Ha nem veszed meg az autót, akkor jóval 60 napon belül semmissé válik a szerződésajánlat.
Mindenképp azt ajánlom, hogy addig ne is induljon el a kocsival amíg telefonon nincs megkötve a biztosítás.
Ismerős vett autót 2 éve, úgy voltak vele, hogy beülnek egy étterembe és majd megkötik a biztosítást kényelmesen.
Na addig el sem jutottak. Mentek pár utcát és sikerült belemenni egy másik autóba. Érvényes biztosítás mivel nem volt így zsebből kellett fizetniük 600 ezret.
Eladó meg nem segített mivel ott a szerződés, hogy ő eladta neked percre pontosan mikor.
Persze, elképzelhető egy ilyen eset is.
Na de az ugye megvan, hogy a mobilos éra előtt is volt élet?
Emberek százai-ezrei vásároltak autót idegen településeken, hogy aztán -napokkal később- otthon a saját lakhelyükön megkössék a kötelező felelősségbiztosítást. Szóval nem kell mindjárt az ördögöt a falra festeni.
(csakúgy mondom) ;)
Persze, kockáztassunk, amikor nulla közeli erőfeszítéssel a minimális kockázata is elkerülhető egy ilyen esetnek.
Szerencse, hogy nem így gondolkoznak az orvosok, mérnökök meg mindenki, hogy jó volt az ahogy Nagy Imre idejében is volt. VÉgülis túléltük
Kérdés 1!
Az orvos és a mérnök gondolkodása a "mérce"?
Kérdés 2!
Nagy Imre -anno- kocsit vásárolt???
Na mesélj nagypapa! :D
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!