Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hagyatéki eljárás után az...

Hagyatéki eljárás után az átíráshoz is kell törzskönyv?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem apja meghalt, az autóját szeretném megvenni.

A kocsin banki tartozás volt amit 2018-ban töröltek, ki lett fizetve, tehermentes az autó.

Állítólag ők nem kapták meg a banktól a törzskönyvet.

Most van egy jogerős hagyatéki végzés, hogy kié az autó, azt mondta neki a közjegyző, hogy a törzskönyvvel ne foglalkozzon, nem is adnak rá ki körözést, hanem kérjenek a banktól egy papírt ami igazolja, hogy a hitel törölve van és akkor a jogerős hagyatéki végzéssel illetve a bank által kiadott igazolással nekem átírják az autót, és majd az én nevemre kiállítják az új törzskönyvet.

Csakhogy nekem meg azt mondták az okmányirodában, hogy ki kell adni a körözést, és csak akkor tudom átíratni majd ha lejárt a 2 hét amíg körözik.

Közben ismerősök, rokonok meg jönnek azzal, hogy ők átírták törzskönyv nélkül is így megy úgy az autót.

Nem értem, és nem tudom miért mondanak mindenhol mást.


Tehát én egy jogerős hagyatéki végzéssel,adásvételivel, eredetvizsgás papírral és a bank által kiadott papírral mely szerint tehermentes az autó áttudom íratni vagy muszáj a törzskönyv, avagy azt köröztetni?



2020. nov. 25. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem az számít amit az okmányirodában mondanak. Hiába mondod te, hogy az nem úgy van, úgyse állítják ki, ha szerintük meg nem. A helyedben azért megkérdezném egy másikban is, hátha csak az adott ügyintéző nem volt a helyzet magaslatán..
2020. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza volt.

Ha bejelented a törzskönyv eltűnését, először körözik.

Eladható törzskönyv nélkül is,csak akkor azt kell beleírni az adásvételibe, hogy törzskönyvvel nem rendelkezik rendelkezik.

Ezt a hagyatéki, meg bankos részét nem igazán értem. Tehát más a mostani tulajdonos, mint a forgamiba bejegyzett, de akár az is lehet, hogy az elhunyt csak üzembentartó, és a bank a tulajdonos, legalábbis a nyilvántartás szerint, hiszen különben nem kéne igazolást kérned a banktól.

Na, mindegy, ennek a zűrös résznek majd járj utána, a lényeg hogy törzskönyv nélkül is eladható, de akkor tied a kockázat.

2020. nov. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a gúgli jogtárban keress rá..hogy szóban mit mond az ügyintéző, az nem megbízható jogforrás.
2020. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már kiderült, hogy soha nem adták ki a törzskönyvét, ezért nem szükséges az átíráshoz, nekem fogják kiállítani először.
2020. nov. 27. 05:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!