Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Régi típusú adásvételi, új...

Régi típusú adásvételi, új fajtát kéne írni az eladóval, de nem tudom elérni, és pár nap múlva letelik a 15 nap átírási határidő. Ilyenkor mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

Július elsejétől új fajta, részletesebb adásvételi kell, egy autókereskedő illetőtől vettem az autóm, de régi adásvételit írtunk, és nem tudják sehol elfogadni, sem az eredetvizsgálatnál, sem az átírásnál.

Az illető belegyezett, hogy találkozunk valamikor, és újraírjuk, csak most kórházban van (állítólag), telefont nem veszi fel, más elérhetőségem nincs. Ilyenkor mit lehet csinálni?


2010. aug. 10. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem bánja,akkor meghamisítod,és megírod te az adásvételit!Ha őt nem zavarja,és nem jelent fel,akkor nem lesz vele probléma.DE azért mindenképpen várj egy kicsit hátha tényleg kórházban van...
2010. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

18:19

Amit írtál az jó csakhogy ez okirat hamisítás ami bűncselekménynek számít.

Szerintem várd meg míg kijön a kórházból és írjátok meg újra.Amúgy nem halottam még hogy új adás vételi kell.

2010. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,okirathamisítás,de ha aki eladta neki nem szól érte,akkor senki sem fog.
2010. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, gondoltam rá, hogy megírom helyette, csak az a szívás, hogy nem magánszemély, hanem jogi személyiség, és a régi adásvételin az adatai kitöltését elintézte egy pecséttel, az újon meg ki kell részletezni mindent, cég székhelye, nyilvántartási szám, felelős emberek, stbstb.

No meg a másik, hogy nem akarok miatta szívni okirat hamisítással. :P


Egyébként én sem tudtam, hogy újabb, részletesebb kell július 1.-től, csak már mikor mentem volna megcsinálni az eredetvizsgát, akkor mondták, hogy nem fogják elfogadni a régi típusú adás-vételit. Hurrá.

2010. aug. 10. 22:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!