Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy koccanásnál tegyük fel én...

Egy koccanásnál tegyük fel én vagyok a károkozó akkor a biztosító csak a károsultnak fizet vagy mindkét félnek?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, csak olvasgattam pár kérdést és nem teljesen világos a számomra.
2020. aug. 8. 19:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Elő szokott fordulni.

Pl. kisebb kár esetén, vagy palimadarat talált a készséges károkozóvan, vagy maga is sáros valamiben.

2020. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha te kifizeted a kár teljes részét és ezt le papírozzátok két tanúval teljesen hivatalosan akkor a biztosítót nem kell bele vonni a dologba semennyire sem, mintha meg sem történt volna és akkor visszasorolás sem lesz meg semmi.

A másik a te károdat csak a Casco fizeti ki ha te vagy a károkozó, más nem fogja vagy te saját magadnak.

2020. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

De egyébként ha rendesen bejelentitek a biztosító felé, akkor is még dönthetsz úgy, hogy inkább te fizeted ki és akkor nem romlik a bónuszod. Tehát nem kell sunnyogni.

Kisebb értékű kárnál érdemesebb lehet ezt a lehetőséget választani.

2020. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam bonyolítani, de amit a 13. ír, teljesen járható.

A biztosító maga is fel szoktak kínálni ezt a lehetőséget.

Ha a megállapított kár összeges kisebb, mint amennyit a bónusz romláson vesztenél, akkor jobb kifizetni.

Elkapkodni nem kell, mert voltam hibás én is, kettőt romlott a besorolásom. Fordulókor egy olyan biztosítót találtam, ahol a díj kevesebb volt, mint az eredetinél lett volna káresemény nélkül.


A kötelező felelősségbiztosítás helyetted áll jót. Ha hibázol, neked kellene megtéríteni a kárt. Mivel ez sokak számára rendkívül megterhelő lehet, vagy lehetetlen, ezért találták ki valamikor ezt a biztosítási formát.


Saját kárt (vagy ismeretlen eredetűt) a Casco térít meg. Ez szabadon választható, és sokféle változata van attól függően, mit akarsz biztosítani. Pl. lehet csak lopásra, meg teljes körű is lehet.

Mivel nem kötelező neked, így a biztosító számára sem.

Így előfordulhat, hogy nem is szerződik valakivel. Ennek oka lehet pl. az, hogy népszerű a kocsitolvajok körében. Vagy bármi, ami miatt a kockázat nagy.

A kötelezőtől eltérően itt önrész is van, azaz nem fizeti ki a teljes kárt.

2020. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!