Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a biztosítás lejar az...

Raafika kérdése:

Ha a biztosítás lejar az autóra holnap, akkor ma még járhatok vele nem?

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Viszont érdemes megkötni újra, mert a fedezetlen napokat be fogják hajtani rajtad.

2020. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Természetesen
2020. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Járhatsz, sőt hatvan napig még elnézőek, baleset esetén állják a költségeket, de rajtad mindent behajtanak, amit csak lehet.Hatvan nap után törölnek. Ez után lesz csak igazán izgalmas résztvenni a forgalomban.
2020. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A 30 nap türelmi idő utolsó napja van ma? Az elég kellemetlen.

Ha nem történik baleset, az úton senki nem foglalkozik ezzel (pl. rendőr), de nem lehetnek biztosítatlan napok. Előbb-utóbb be kell fizetned.

2020. jan. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen biztosítás? Kötelező? Az nem jár mert határozatlan. Ha az évforduló a "lejárás" akkor 60 napos a türelmi időszak, addig él és fizethető. Utána szűnik meg díjnemfizetés miatt (de hacsak nem lesz eladva elkerülném, mert újrakötni csak ugyanott lehet, és rászámolják a fedezetlenségi díjat is)
2020. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak egy smst kaptam hogy 6. Lejar a biztosítási kötvény, de holnap elmegyek befizetem.
2020. jan. 5. 10:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról (KGFB) szól-e a kérdésed, de arról írok.


Ha 6-án „jár le” (bármi is legyen az), akkor 6-án 24:00 óráig él.


Nagyon ritka kivétel, amikor határozott idejű kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás köthető. A határozatlan időre kötött az általános.

Az évfordulón nem „jár le” a „biztosítási kötvény”, hanem befejeződik egy biztosítási év, és a következő napon kezdődik egy új.

Az új biztosítási év feltételeiről, díjáról, a biztosító legalább 50 nappal az évforduló előtt köteles írásban tájékoztatni; ha 6-án van az évfordulód, akkor ezt már régen meg kellett kapnod.

A díj az új biztosítási év első napján esedékes. (Ha a díjfizetés havi gyakoriságú, akkor az első havi díj; ha negyedéves gyakoriságú, akkor ez első negyedévi díj; ha féléves gyakoriságú, akkor az első félévi díj; ha éves gyakoriságú, akkor az éves díj.)

A díj esedékességétől, a megfizetésére, rendelkezésre áll 60 nap türelmi idő. A türelmi idő alatt fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége (él a biztosítás), és ha a türelmi időn belül megtörténik a megfizetés, akkor úgy számít, mintha az esedékességekor lett volna megfizetve.

Ha a türelmi idő lejártáig nem történik meg a megfizetés, akkor a biztosító díjnemfizetés miatt felmondja a biztosítási szerződést; és követelheti az elmaradt 60 napos díj utólagos megfizetését.

Nem tudom, mi „jár le” 6-án? Ha a türelmi idő, akkor a „holnap elmegyek befizetem” már lehet, hogy késő lesz, ugyanis a postai átfutási idő 3-5 munkanap. (A biztosító lehet rugalmas, de általános esetben nem elég a határnapon befizetni, hanem addigra meg is kell kapnia a címzettnek. Ez 2010. május 1-től érvényes, a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló 2009. évi LXXXV. törvény felhatalmazása alapján kiadott, a Magyar Nemzeti Bank elnökének a pénzforgalom lebonyolításáról szóló 18/2009. (VIII. 6.) MNB rendelete tartalmazza: „a felek eltérő rendelkezésének hiányában a fizetési megbízás azon a napon teljesül, amikor a pénzösszeget a kedvezményezett fizetési számláján jóváírják.” És a csekk hivatalos neve: készpénz átutalási megbízás.)

2020. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Botond1999 ***** válasza:

A türelmi idő 60 nap, ez alatt kössél újat a biztosítónál (visszamenőlegesen!), különben kivonják a kocsidat a forgalomból, plusz még ki is fizettetik veled az elmaradt biztosítási díjat + a fedezetlenségi díjat + a respíró díjat is. Ezzel a biztosítási díjnak több mint a 1,5-szeresét fogod kifizetni, és még intézheted a kocsid forgalomba való visszahelyezését is, ami szintén nem ingyenes.

Biztosítót már nem válthatsz (azt csak a lejárat előtt legalább 30 nappal lehet), erre az évre kénytelen vagy ugyanannál kötni.

2020. jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Botond1999 nevű felhasználó válaszához. Megjelent: 2020. jan. 7. 08:25


Mivel nem mondta fel a jelenlegi szerződését úgy, hogy azt a biztosító legalább 30 nappal az évforduló előtt meg is kapja, a biztosítást felmondania már nem lehet, így nincs lehetősége új biztosítást kötni; sem a jelenlegi biztosítójánál, sem másnál.

Éppen azért, mert nem mondta fel a szerződést kellő időben, az automatikusan tovább él a következő biztosítási évre.

Türelmi idő nem új biztosításkötésre van, hanem az esedékes díj megfizetésére, ami meglévő biztosítás esetén van.

Ezektől függetlenül, arra sehol sincs mód, hogy visszamenőleges kezdőnappal kössön valaki kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást. Ahogy más biztosítást sem. Azt, például, melyik biztosító vállalja, hogy valaki sose fizetett lakásbiztosítást, aztán mikor komoly kára keletkezik, utána köt, visszamenőlegesen, és fizetteti a kárt a biztosítóval. Ez mindenféle biztosítással így van.

2020. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!