Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha veszek egy autót akkor a...

Nyakasparasztgazda kérdése:

Ha veszek egy autót akkor a régi biztosítása megszűnik, de én hogy viszem haza ha nem tudok azonnal ott biztosítást kötni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 21. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Megbeszéled az eredeti tulajjal, hogy ne rohanjon be a házba lemondani a biztosítást, hanem adjon x időt, amíg hazajutsz vele. Így van rajta biztosítás. Te pedig kötsz rá neten. Vagy viszel magaddal laptopot ha van, és ott helyben kötsz rá.
2019. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az adásvételi aláírásának pillanatában (óra-percet rögzítünk), megszűnik az eladó biztosítása. Neten kell rá kötni vagy nem mehetsz az autóval. Okostelefon+net, 3 perc az egész.
2019. szept. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A második jól írja.

Amikor a barátnőm autóját vettük meg de az én nevemre, akkor ugye amikor elmentünk megnézni az autót és amikor már megegyeztünk, és megírtuk az adásvételit amibe az időpontot percre pontosan beírtuk azzal az előző tulaj biztosítása érvénytelenné válik, tehát akkor az autón már nincs érvényes biztosítás amivel közúton egy cm-t nem lehet megtenni hivatalosan. Ott helyben telefonon kötöttem az autóra biztosítást ugyan annál ahol a másik autómra van annyi hogy a bónuszt nem vihettem át, kötöttem ugye az újra, és amint megkaptam az igazoló e-mailt hogy érvényes a biztosítás annak felmutatásával igazoltatásnál lehet igazolni hogy már meg lett kötve és abba a rendőr nem köthet bele. Így már haza lehet vinni az autót egész nyugodtan.

2019. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Második mondja jól, az adásvételin szereplő időpontban (óra:perc) megszűnik az eladó biztosítása és bolond lenne más időpontot írni.

A megoldás, hogy megkötöd előre, vagy pedig mobilról elintézed egy alkusz portálon ott helyben, okostelefonja már mindenkinek van...

2019. szept. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. szept. 23. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!