Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól számolom a fogyasztást így?

Jól számolom a fogyasztást így?

Figyelt kérdés

80 literes tank van a kocsimban.

Teletankoltam, nyomtam egy tripet, és közben rátankoltam 20 litert később. (ekkor nem volt trip)

Majd elmentem vele 800 kilométert és újra teli tankoltam, 63 liter ment bele, tehát 17 liter volt még benne.

A 800 km alatt összesen tankoltam 100 litert, 17 liter maradt benne, ergo 83 litert fogyasztott a kocsi ezen út alatt.


[link]


Itt pedig 10.38-as fogyasztás jött ki/100 km-re.

Az lenne a kérdésem, hogy jól számoltam e vagy van benne hiba?


Előre is köszönöm!


2019. júl. 10. 13:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
54%

Engedd már el, hogy hány literes a tankod. Ha neked van egy 300 literes tankod, amibe 50 litert tankolsz 500 km-enként, az tök ugyanolyan, mintha van egy 60 literes tankod, amibe 50 litert tankolsz 500 km-enként.


Tehát ha jól értem...


1) csurig tankoltad, majd lenulláztad

2) mentél x km-t

3) rátankoltál 20 litert

4) mentél y km-t, és így lett x+y 800 km

5) csurig tankoltad, ami még 63 liter volt


Nem teljesen értem, honnan szopod azt a 100 litert, de mindegy is.


Ha 800 km-t mentél és 83 (20+63) litert tankoltál, akkor 10,38 L/100km-es fogyasztásod volt.


Valamit nem értesz szerintem. Felejtsd el a tankod méretét, nem számít. Az számít, hogy hány km alatt mennyi benzint tankolsz.

2019. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha jól értem akkor a 100 liter úgy jött ki hogy hozzáadtad azt is amit akkor tankoltál amikor nulláztad a napi számlálót, de nem kellett volna.
2019. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!