Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit vezethetek AM kategóriás...

Mit vezethetek AM kategóriás jogosítvánnyal? Milyen pótkocsit lehet húzni?

Figyelt kérdés
igen igen.. azzal tisztába vagyok hogy kismotor meg piros rendszámos gép.. pl mtz.. de ezzel én minden piros rendszámos pótkocsit húzhatok ? vagy ha nem akkor hány tonnásat.. vagy hogy van ez ?

2019. júl. 6. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

www.youtube.com/watch?v=8eqgtTNGZKs&t=118s


Nos, ez egy apró joghézag.

A jogszabály nem tesz különbséget lassú jármű estében könnyű és nehéz pótkocsi között. Így elméletileg bármekkora piros rendszámos pótkocsit vontathatsz piros rendszámos traktorral Am és B jogsival is.


(Abba nem mennék bele, hogy mitől lesz egy traktor piros, vagy fekete rendszámos, de nem attól, hogy MTZ)

2019. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hopp, rossz link:

[link]

2019. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy nem attól függ hogy mtz.. csak most az én esetemet irtam le.. tisztába vagyok azzal hogy más gép is lehet piros rendszámos. köszönöm a választ amúgy
2019. júl. 6. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!