Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50ccm-s motorhoz nem veszek...

SIDLER22 kérdése:

50ccm-s motorhoz nem veszek fel szemüveget. Nagyon megbüntet a rendőr?

Figyelt kérdés
A jogsimban a 01.07-es kód van tehát kell szemüveg vagy kontaktlencse a vezetéshez. (B-s jogsim van). Nyílván ez azt jelenti, hogy kismotorhoz is kell. De ugyanolyan szigorúan nézik mintha autót vezetnék? Elég kényelmetlen mert nyomja a szemüveg a fülemet a bukósisakkal együtt. Szóval érdekelne, hogy megéri vállalni a kockázatot? Eddig akikkel beszéltem azt mondták ne foglalkozzak vele.

2019. jún. 27. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha lesz valami baleseted, na akkor megfogják nézni és rád vernek mindent.
2019. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Eddig akikkel beszéltem azt mondták ne foglalkozzak vele."

Ne is foglalkozz vele. Majd a rendőr fog vele foglalkozni egy helyszíni bírság vagy csekk formájában.

2019. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne is foglalkozz vele, majd ha eltrafálsz valamit, mert nem láttad, akkor ráérsz ezen gondolkodni.

Fel nem foghatom ép ésszel, hogy hogy élnek olyan (elvileg) gondolkodni képes emberek, akik úgy vezetnek, hogy közben direkt kib..sznak magukkal. (Isznak, drogoznak, mobilt nyomkodnak, nem húznak szemüveget, stb.)

2019. jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ez a szemüveg dolog aztán komoly bűncselekmény lehet. Az egyetlen dolog amit nem szoktam látni szemüveg nélkül az a sebességkorlátozás ha még messze vagyok. De motornál ez nem hiszem, hogy releváns.
2019. jún. 27. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sebesség korlátozást nem látod, akkor te a gyalogost se meg a biciklist se látod.
2019. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kontaktlencse vagy szemműtét. Szerintem nem érdemes kockáztatni, ha tényleg nehezen látod nappal jó időben a sebességkorlátozó táblát, akkor este, esőben, vízcseppekkel a plexiden elég félelmetes lehet. Esetleg próbálj a szemüvegedre valamilyen lágy szilikon szárat keresni vagy gumiszíjat fejpántnak, ha léteznek ilyenek. Motoflywear-nek vannak kifejezetten bukósisakba gyártott szemüvegei, cserélhető lencsékkel, nem láttam, hogy dioptriás lencséjük van-e hozzá, de egy telefont megér a dolog. Biztos megoldható egyébként, csak erre rá kell állnod kutatni.
2019. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hát ez a szemüveg dolog aztán komoly bűncselekmény lehet."


Feltételezem nem kisgyerek vagy már, ha egyszer van már B-s jogsid is. Ennyi idősen nem jut el az agyacskádig, hogy te elsősorban nem azért tartod be a szabályokat, mert megb..sz a yard, meg mert "bűncselekmény", hanem azért, mert érted vannak?

Komolyan nem tudod egyedül összerakni, hogy ha nem látsz jól vezetés közben, az veszélyes másokra, de még rád is? Nehogy azt hidd, hogy nem lehet ilyen kis benzinszagú biciklikkel komoly balesetet szenvedni, egy volt például osztálytársam halálos balesetet okozott segédmotorral.

2019. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!