Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopogó hang a keréknél?

Kopogó hang a keréknél?

Figyelt kérdés

Daewoo matiz autóm menet közben a bal első keréknél folyamatos, ütemes kopogó hangot ad.

Mi lehet ez?

Tudom mi lenne a megoldás, szerelő, de erre sajnos most per pillanat nincs pénz!


2010. júl. 8. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
pl. csapágy, üt a felni,
2010. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi én is a csapágyra gondoltam!

Még várom a lehetőségeket!

2010. júl. 8. 11:02
 3/13 anonim válasza:

Én ugyan nő vagyok,de szinte 100 %hogy csapágyas a kereked.Érdemes mind a két oldalt kicserélni,ha magad csinálod akkor valószínű megvan egy 7-8 ezerből,de ha nem akkor számold az autószerelő munkadíját,de az sem túl vészes,szerintem egy 15 ezerből megúszod!

Egy autószerelő felesége!

2010. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2010. júl. 8. 11:07
 5/13 anonim ***** válasza:
ha nem 13 collos kerékről lenne szó, akkor még az is lehetne, hogy elhagytál egy ólmot a felniről, de 13 colos kerék nem tud annyira ütni, hogy zavaró legyen centírsúly nélkül.
2010. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az előzőekhez még hozzátenném, hogy valami felületi sérülés is okozhat hasonló hangot magán a gumin. Esetleg ha kapott egy ütést, a felni deformálódhatott, és az is okozhatja ezt.
2010. júl. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt megtudja valaki mondani nekem mennyibe kerül a Daewoo matizba a csapágy?

Nehéz kicserélni??

2010. júl. 8. 12:06
 8/13 anonim ***** válasza:
a csapágy inkább "daráló" jelegű hangot ad, én a féltengelyre gyanakodnék.
2010. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A rossz csapágy folyamatos búgó, esetleg daráló hangot ad, és csak nagyon sok km után jön elő.

Ha a féltengely lenne rossz, az elsősorban kanyarodáskor kopog jobban, ütemesen. Ha a futómű felfüggesztés alkatrészei lennének kopottak (lengéscsillapító, szilentblokk, gömbcsukló), akkor nem ütemesen kopogna, hanem az útegyenetlenségeken "zörögne". Lehet maga a gumi is rossz, szálhibás, ami nagyobb sebesség elérésénél jön elő. Ha a kereket oldalt, felül megrángatod oldalirányban, nem kopog belül valami?

Egyébként nekem is volt matizom. Tanács: sürgősen add el! Kb. 6 éves korától csőstől fognak jönni a hibák.

2010. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a választ!

Ja ja ne is mond idén már fizetünk bele 100 ezret.

2010. júl. 8. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!