Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2 ütemű motorom. A...

Van egy 2 ütemű motorom. A karburátorból elhagytam az alapjárati csavart, amivel tudtam az alapjáratot állítani, ha néha elment. Tudom e nélküle használni vagy károsodik így a motor?

Figyelt kérdés
Honnan tudnék olyan csavart beszerezni? Ebayről rendeltem javítókészletet hozzá, de az a csavar nem passzol, így küldöm vissza. Néha 40km/h-nál megtorpan és elmegy az ereje, de utánna megy normálisan 50-el. A csavar lehet az oka?

#karburátor #kismotor #2ütemű robogó
2019. jún. 3. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs esztergás ismerősöd?


Menetfésűvel megnézni milyen csavar és pikk pakk csinál neked egyet...

Vagy ha gyakori motor akkor keress egy facebook adás-vétel csoportot, lépj be és írd ki hogy ilyen csavart vennél!

2019. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Németországban élek így itt nincs esztergályos ismerős. Az igazság az hogy otthon Magyarországon sincs. Szervízben nem segítenek mert kínai robogó, így nem vállalják a németek a szervízelését. Agm fighter 50 a motor pontos típusa. Köszönöm azért hogy írtál!
2019. jún. 3. 18:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Az az oka,hogy a hiányzó csavar helyén falsot szív.Igen károsodhat,ha nem tömöd be ideiglenesen valamivel,de majd ki tudd venni,ha van állítócsavar.Menet átmérő nélkül nem tudok ajánlani próbának csavarokat sem.Ha 5 mm átmérőjű,akkor hosszabbat lehet tenni,hogy legyen alapjárat,de fontos a menetemelkedése is.Kézzel könnyedén behajtható legyen.Ez után még kell egy előfeszítő spirálrugó is,hogy ne mozduljon el az optimális beállításról.
2019. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Betömtem és meg is jött az ereje a motornak. Arra meg tisztán emlékszem hogy rugó nem volt a csavar végén mielőtt elhagytam. Gondolom ezért állítódott mindig el az alapjaratom... Ma egy tolómérővel lemérem hogy milyen csavar is lenne jó bele. Köszönöm szepen a segítséget. Holnap megírom hogy hány mm az átmérő.
2019. jún. 4. 01:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudtam lemérni. A csavar ami még épphogy bele esik, az 5,5mm-es. Gondolom így 6mm-es alapjárati csavarra lenne szükségem rugóval. Hol tudnám ezt beszerezni? Köszönöm a válaszokat előre is
2019. jún. 4. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Tolómérővel nem tudod lemérni, legalább egy menetfésű is kéne. Esetleg, ha pontos típust leírnál, tudnának segíteni a válaszolók.
2019. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Sikerült megoldanom a problémát. Hosszas keresgélés után megtaláltam a karburátor pontos típusát. Ebayről meg megtudtam venni az alapjárati csavart. (Leerlauf schraube a neve németül) kaptam hozzà rugót is meg egy tömítést. Most az a baj hogy majdnem teljesen kicsavarva jo az alapjárat. Így meg elképzelhető hoy megint elfogom hagyni, hogy alig van betekerve. A rugo olyan mintha nem is tartana semmit... Köszönöm mindenkinek az eddigi segítségeket!
2019. jún. 7. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!