Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet rendszámot lekérdez...

Hogy lehet rendszámot lekérdezni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék, hogy beírom pl. h piros volkswagen polo, és akkor kiadja a rendszámot, ha meg emlékszem pl arra, hogy h-val kezdődik, akkor szűküljön


akinek gőze sincs, hogy miről van szó, ne írja, hogy "nem tudom", köszi


2010. júl. 6. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

A magyarorszag.hu-n van gépjárműkereső, de ott csak rendszám alapján tudsz rákeresni a gépjárműre, az alapján adja ki az adatokat. Előnye viszont, hogy teljeskörű (minden Magyarországon bejegyzett rendszám megtalálható benne) és abszolút naprakész.

Amit te szeretnél, arra az egyéb rendszámadatbázisok valók. Ha jól tudom, a Totalcarnak is van (meg még biztos van máshol is, de arról nem tudok). Ott biztos lehet keresni így is, de a probléma annyi, hogy nem teljeskörű (felhasználói feltöltés alapján működnek) és nem is biztos, hogy naprakész (pl. a színváltozásokat nem követi).

2010. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom
2010. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
3%
nem tudom
2010. júl. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak én is köszönöm. Ez nekem is jól jött. Bár látom, ehhez valami hosszadalmas regisztrálás kell.

Mindig elállják a garázskijárónkat és mindig fogalmam sincs ilyenkor, hogy kié a kocsi és hol keressem. Most legalább tudni fogom.

2010. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
elsőnek: akkor ha a gazdája nem tette fel oda a kocsiját, akkor én azt nem tudom megnézni?
2010. júl. 7. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha senki sem tette fel a magánadatbázisokba, akkor nem tudod megnézni (nem csak a gazdája töltheti fel).

Egyébként a garázsajtósnak üzenem, hogy így sem sokat tudhat meg róla. Csak annyit, hogy milyen színű és típusú az autó és forgalomban van-e, illetve van-e rajta kötelező biztosítás. A tulajdonos adatait nem adják ki boldog-boldogtalannak, ott csak a "félhivatalos" megoldások segítenek.

2010. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig már megörültem, hogy ki fogok tudni állni a garázsból ezentúl.

Múltkor mikor sürgős dolgom lett volna és nagyon bosszantott, hogy már megint ott áll egy autó, a rendőrségre szóltam, hogy csináljanak már valamit. Ki is jöttek, rendszám alapján lekérdezték a tulajdonos adatait. (Nekem persze nem árulták el.) Becsengettek a címen. Nem nyitott senki ajtót. Visszajöttek, azt mondták, nem tudnak mit csinálni, várjam meg amíg lemegy. :S Hát nagy segítség volt!

2010. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azzal mondjuk nem sokra megyek, hogy ha látok egy autót és látom a rendszámát, utólag is megnézhetem a színét és a típusát.

Ilyet egyébként már én is láttam valahol a neten. Valaki még a BKV buszok adatait is fölvitte az adatbázisba.

2010. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!