Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 2. Vh. Előtt mennyire...

A 2. Vh. Előtt mennyire voltak elterjedtek itthon a traktorok? Hol fordultak elő?

Figyelt kérdés
csak felületesen néztem utána, ha a harmincas éveket nézzük pl. akkor csak azok a hazai gyártású Hoffher trakik voltak üzemben amik itthon készültek és izzófejes kivitelben tűzzel kellett melegíteni őket indításhoz? néztem pár videót, rohadt nehéznek tűnt a beindításuk is, illetve az alapjáratuk is tök változónak tűnt, egyszer mintha majdnem leállna, utána felpörög bizonytalanul, most csak hirtelen linkelek egy videót, nem tudom mikori modell https://www.youtube.com/watch?v=fgAGy6cq7sU ezeket már akkor megbízhatóbbnak tartották mint lovakat befogni szántáshoz? illetve hol fordultak elő, vidéki városokban is lehetett látni, vagy cak gazdagabb területeken?
2019. ápr. 27. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Van olyan stab motor, melyet 100 éve használnak indiában.

Teszi a dolgát,szögegyszerű szerkezetek.

Előnye na lóval szemben, nem fárad ki.

Nem kell etetni, ganajozni, csak menni.

Pl reggel 6kor ha elkezdesz szántani nem fogja este nyócig birni a paci.


[link]

Ha megnézed egy ló átlagosan 1 loero körül tud fenntarthato teljesítményt leadni.


Ebből szuperül látszik, hogy egy traktorral kb napi 10x annyi munkát tudsz elvégezni.

2019. ápr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak annyit tudok hozzátenni, hogy akkoriban ez volt a kor techniaki szinvonala. Így is nagyobb volt egy ilyen gép teljesítménye, mint ha néhány lovat befognak. Gyorsabban lehetett vele dolgozni. Nagyjából 25-30 lóerőt simán leadtak. Macerás volt reggel beindítani, de aztán ment egész nap. Még mindig kisebb macera volt ez, mint 30 lovat etetni, gondozni, istállóztatni.

Amúgy az autók indítása is sokkal macerásabb volt, mai szemmel nézne. Ma csak elfordítjuk a kulcsot, vagy megnyomjuk a start gombot. Akkoriban meg: https://www.youtube.com/watch?v=DArvPMlxHeQ Egyeszer azon is elképedtem, hogy milyen keveset bírtak ezek a motorok. Már nem emlékszem a pontos számra, de valami pár ezer km után nagygenerálozni kellett őket.

2019. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!