Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell üzemanyag takaréko...

Hogyan kell üzemanyag takarékosan gyorsulni az autóval?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy a maximális fordulatszám kétharmadáig kell intenzíven gyorsítani? Vagyis akkor 4000-ig ki kell pörgessem minden fokozatban? Mik a tapasztalatok?
2010. júl. 5. 07:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

aranyszabály: ha gyorsítasz, akkor fogyaszt.


hallottam olyat, hogy a nyomatékmaximum 2/3adáig érdemes pörgetni a motort, mert akkor még nem eszik olyan sokat. igazából meg kell érezni, meg úgy kell vezetni, hogy ne kelljen gyorsítani, csak elinduláskor. mikor kopottak voltak már a gumik a kocsin, akkor egy 116 lóerős benzinesből kihoztam 4,8 literes fogyasztást, mert 50nel mentem a városban, és 50nel is kanyarogtam.

2010. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A maximális nyomaték 2/3-áig vagy a maximális fordulat 2/3-áig?
2010. júl. 5. 07:40
 3/26 anonim válasza:
Fordulat
2010. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nyomaték.
2010. júl. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Első és harmadik vagyok. Mondjuk egy szívó benzinesnék a nyomatékmaximum 2/3adáig


dízelnél ez értelmetlen, mert ott 2000 körül megugrik, és onnantól amíg tölt a turbó, maximális a nyomaték. ott amennyire lehet, 2000 alatt kell tartani a fordulatot, akkor takarékos.

2010. júl. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Addig kell ahol a legnagyobb leadott nyomaték van

pl nekünk 1.6 Ford Focusunk van 116 paci és 4150 nél van a legnagyobb leadott nyomaték, ha itt váltok és eddig kövér gázzal gyorsítok igen megy a kocsi és nem szökik fel úgy a fogyasztás, mintha 6000ig kipörgetném, ahol a legnagyobb leadott lóerő van. Városon kívül 120.130as utazótempóban megáll a fogyasztás 6,5 környékén és azért meg kell hagyni szeretek előzgetni :)

2010. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ezen a kérdésen mindig vita van. Az okosok mindig kitalálják, hogy a fordulatszám-tartomány alsó egyharmadát, és a felső egyharmadát el kell kerülni... Ilyenkor belegondolok, hogy egy régi swiftel, aminek ugye a tiltása 6500 körül van, 3000, és 5000 közötti fordulatszám tartományban kellene közlekedni. A régi rakéta porszívómnak nem lenne olyan hangja, mint a suzukinak, ha egyesek vezetési stílusa szerint közlekednének vele. Itt leírta az egyik válaszoló, hogy a nyomatékgörbe maximumának kétharmadáig érdemes gyorsítani, nem a maximális fordulatszám kétharmadáig.
2010. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
51%
fucos 1.6, te is kíméled az autót... Nekem is volt 1.6-os focusom, kb 2000-3000 között érezte magát jól, és a fogyasztása sem volt borzasztó, és ugrott amikor kell. 4000 fölött ordít benne a motor, és mellesleg iszik, mint egy ló...
2010. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg fontos az a ~1,5 liternyi fogyasztás? Vagy annyi sem? Én inkább élvezem, hogy gyorsulgatok, élvezem a kanyarokat, és 7,1-et fogyasztok 100-on. Egyszer kipróbáltam, halálra untam magam, de 5,7-et fogyasztottam csak, de inkább tankolok gyakrabban, minthogy csiga legyek.
2010. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
...És rettegjek, nehogy felmenjen a fogyasztás 1 decivel!
2010. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!