Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tudtok a Pocket Bike-ról,...

Mit tudtok a Pocket Bike-ról, és mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Ami eszetekbe jut róla, írjátok le! Minden érdekelne! Például milyen utakon lehet használni? Mik az előnyei vagy hátrányai, ha esetleg vannak? Mennyi a sebessége? És minden más...
2010. júl. 4. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Előnyei: Semmi, egy babaettával többet érsz

Hátrányai: Az a kis 40 köbcentis motor szarrá tud hevülni, ha leveszed a burkot még akkoris, a röpsúlyos kuplungja folyamatosan csúszik, a karbi szinte beállíthatatlan: vagy nincs alapjárata vagy nem gyorsul..

Végsebessége 30 km/h körül van egy jó állapotúnak.


Semmit nem érnek.



A márkás, vízhűtéses, rendes elektromos rendszerrel (lámpa...) felszerelt japán/olasz gépek jók, de ezek ritkák, és 200 ezer ft-nál is több.


A kis 30-60 ezresek meg már mint említettem, szart sem érnek.

Ja, és semmilyen úton nem használhatod, csak magánterületen

2010. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem...

Hallottam már róla, hogy általában 1 használat után már valami baja lesz, amit elég megjavítani. És sűrűn előfordulnak az ilyen bajok.

Akkor annak az árából már megéri venni egy normális motort, nem? Azzal legalább lehet motorozni meg akár közlekedni!

Szóval ennek akkor semmi értelme sincs?

A sebessége se nagy akkor, többnek gondoltam volna...

2010. júl. 4. 21:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem(31) pontosabban a kicsi fiamnak(5) van egy Pocket Quadja rokonságban van Pocket Bike is. Gyakorlatilag mindkettőben ugyanolyan motor van, karburátor erőátvitel gyújtás minden egyezik a vázban és az áttételben vannak különbségek. Egyébként nem top minőségek de használhatóak csak kategóriájának megfelelően kell kezelni.

a Quadról: 28-ért vettem összességében megérte az árát! Rendszeresen használjuk "élménymotorozásra". A fiammal együtt 98kilók vagyunk elbír minket. Nem nagy a végsebessége(kb 40km/h) de azt iszonyat hamar eléri. kellő mértékben félelmetes tud lenni tekintve, hogy nagyon közel vagy az úttesthez. A karburátorral annyi gondom volt, hogy a a csapjából "kiment" a tömítés de mivel a tűszelep jól működik és általában annyi üzemanyagot öntünk amennyi el is megy, így nem zavaró. Volt még egy kiszakadt hátsó szelepem, de azt betudtam annak, hogy figyelmetlen voltam(alacsony nyomás). Terepre nem kell lemenni vele mert nem bírja sík, murvás talaj az igazi otthona esetleg aszfalt (a merev hajtott tengely miatt itt a kanyarodás nehézkesebb de megszokható). Az idomok sérülékenyek rajta, elég ha erősebben meghúzod a rögzítőket máris pattan. A gyári műanyag berántó cserélendő fémre.

Pocket Bike: Nos ez másabb téma... ez 40 volt de ennél tényleg voltak karburátor problémák nehezen beállítható úszószint cserélt de "mégsemjó" tűszelep egyébként ha ment akkor ez is jól gyorsult nem voltak beállatásbeli problémák. Gázbovden elszakadt, berántószerkezet tönkrement. Ez szintén sík terepre termett gép. Sokkal stabilabb vázzal mint a quad, viszont semmilyen rugózása nincs így csillapítatlanul "élvezheted az utat".

Összességében aki el bírja viselni vagy javítja a filléres hibáit az meg lehet elégedve vele, igaz az árárért pl egy Simsont is lehet venni de nem ugyanarra tervezték őket.

Laci

2010. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát én csak akartam venni... de mégsem vettem:P

50.000 Ft-ért kínálta egy ismerősöm egy Noname 125 ccm-es 4t crossmotort... mentem vele, elég jó kis nyomatékos motor de ha húzod neki nagyonhamar elfogy :D Meglepett, hogy a 187 centimmel milyen nagyonjól lehet vele mozogni a nagy nyomokban... húzni "jól" húz, amemnnyire kell neki... de a végseb az v 30 km/h :)

De látszik h gyerekekre volt kiképezve...a z ismerősöm 70 kg-ja alatt eltört a hátsókerékagy:(

2010. júl. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nos, több negatívat hallottam róla, mint pozitívat. Én amit kinéztem 45 000 Ft-ért árulják. Szép kis gép, nagyon megtetszett. De így a hallottak alapján szerintem lemondok róla. Ha valamit még tudtok, azért leírhatjátok, hátha megváltozik a véleményem! :-P

Laci Neked és a Fiadnak jó Quadozást és jó szórakozást kívánok! Eddig a Pocket Quadról nem is hallottam, de az is megtetszett most! :-)

3. Válaszoló én úgy hallottam egyik ismerősömtől, hogy 90-100 kg-ot is elbír. Ezen a 70 kg-os történeten kicsit meglepődtem, ismét negatív információ...

Nah mindegy! Ha valamit még megtudtok, megköszönném ha leírnátok!

És köszönöm mint a 3 személynek, hogy válaszoltatok! :-)

2010. júl. 14. 19:59
 6/8 anonim válasza:
Nekem nincs de ezek tényleg jók: [link]
2011. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Most, hogy volt egy kis tartós hó végre kipróbálhattuk a pocket quadunkat ezen a "terepen is". Nos ez az igazán neki való! Nagyon szereti a havat (kell neki 5 perc motormelegítés aztán padlógáz) a már említette merev-tengelyes kanyarproblémák megszűnnek, és a végsebesség is kevésbé lényeges csúszik, pörög stb. A Gyerekek nagyon örültek neki...

Laci

2011. jan. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem is volt 50cc és 40-45km-el ment!
2013. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!