Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gondoltátok volna h a Simson...

POciCi kérdése:

Gondoltátok volna h a Simson Schwalbe 6ütemü? XD Kresszen az oktató beakarta magyarázni h az nem 2ütemü hanem 6.

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 21:45
 1/10 anonim válasza:
Én úgy tudtam h 50...
2010. júl. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elég nagy IQbetyár oktatód lehet vagy csak te kamuzol.
2010. júl. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
háromütemű motorról már hallottam (szí, szuszog és b*szik elindulni)- akkor ez két háromütemű lehet :)
2010. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Egyébként én 1/3 üteműről tudok, a wankel motorokról (pl mazda rx8) azok egy fordulat alatt 3* gyújtanak tudtommal. De ennek köze nincs a simsonhoz, 1értelmű h nem 6ütemű:D
2010. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Faxa oktato..amugy van 6 utemu motor!
2010. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hmmm... Hatütemű motor? Az igen!

A Simson Schwalbe mindkét fő motorváltozata kétütemű volt. Egyébként pedig léteznek belsőégésű motorok négynél több ütemmel is (ötüteműről már hallottam, de nem ástam bele magamat a témába).

2010. júl. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Simsonok 2 üteműek, kivéve az 1999 körül gyártott Schikra 125-öt, és az 1950-es években gyártott AWO 425 ( 425: 4 ütem 250 köbcenti)

Azok jó gépek voltak :)


AMúgy tényleg létezik hatütemű motor is, de nem Simsonban

2010. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen létezik 6ütemű motor.

Aki kíváncsi, itt elolvashatja.

[link]

2010. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az oktatód nem biztos, hogy teljesen sületlenséget beszél.

Többfajta hatütemű motor létezik.

pl:


[link]


Másrészt szakzsargonban, illetve nagyon sok idegen nyelvben a kétütemű motorokat hatüteműnek is szokták nevezni, mert ha megszámolod, nem két münkaütem van hanem hat.Ezért a Simsonokat akár lehet 6 ütemű motorkerékpároknak is nevezni.

Nem kell egyből hülyének nézni, mert a valódi szakkifejezásek és a köznyelvben elterjedt kifejezések néha ég és föld különbségek.Hozok egy pár példát:a fékolaj az nem lehet fékolaj, mert semmi köze az olajokhoz, annak a neve fékfolyadék, vagy pl hajtókar egyetlen autóba sincsen, annak a neve hajtórúd és még sorolhatnám.Tehát a két ütemű motor illetve a hat ütemű motor egyik típusa tulajdonképpen egy.

Ha valakinek van kedve, a sportmotor.hu-n van erről egy érdekes cikk írva, de most nem volt időm megkeresni.

2010. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ennyi erővel minden 2ütemű motor lehet 6ütemű

v nem?

2010. júl. 2. 17:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!