Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 3 sebességes S51 Simsonnak...

Egy 3 sebességes S51 Simsonnak a 3 sebessége helyére be lehet rakni egy 4 sebességesnek a negyedik fogaskerekeit?

Figyelt kérdés
Szóval úgy hogy a 3 sebességesnek a harmadikához negyedikes fogaskerekeket rakok.Megoldható?
2010. júl. 1. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Megoldani meg lehet, de értelem nem lesz sok.

A 4. az általában kímélő fokozat már, így ha te 2. után (mert ugye a 3. fogkerék helyére rakod a 4. et), fölpakolod 3. ba, akkor egyszerűen nem fogja tudni kiforogni, erőtlen lesz, és szét kell pörgetned 2-esbe hogy utána valami gyorsulást produkáljon...túl hosszú lenne így az áttétel....

A váltóba nem jó matatni.


Ha variálni akarsz, inkább rakj rá 15 ös lánckereket előre, ezzel megnövelheted a végsebességet, persze szintén erős motor kell hozzá, hogy ki tudja forogni.

2010. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké.Akkor marad így.Köszi.
2010. júl. 1. 08:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Rakass bele rendes 4-est, megéri :)
2010. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem.Meg akarom tartani hogy 3 sebességes legyen csak hogy a harmadik helyére negyedikes fogaskerekeket teszek.Mert így elég jól megy.Ha lesz is bele másik azt akkor is teszem és nem tetetem.
2010. júl. 1. 10:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a háromsebességes Simsonnak a harmadik fokozatának a fogaskerék fogszáma megegyezik a Négysebességen Simsen negyedik fokozatának fogaskerekének a fogszámával.A négysebességes S51 simsonnnak ugyan az a váltója, mint a háromsebességes S51-nek, csak a második fokozat"ketté lett osztva".Látezik egy úgynevezett "gyorsító" negyedik,amit háromsebességes Simsonokba építenek bele,annak hosszabb lesz a végáttétele, így nő vele a végsebesség.De lehet,hogy nem pontosan emlékszem,kb 20 éve én is nagy Simsonos voltam:-)Remélem segítettem!
2010. júl. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A végáttétel ugyan az tehát már most is a 4.sebesség fogaskerekei vannak a 3 sebis motorod 3.sebességénél:).

A különbség a 4 és a 3 sebességes szimó között annyi hogy a 2. sebességet kivették, helyette betettek egy kisebbet és egy nagyobbat is és így lett a 4 sebesség.

2010. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!