Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50es cross moci. Mire elég az...

50es cross moci. Mire elég az ereje?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, most csinálom a B-s jogsit. Pénzem nemsok, autóból is csak valami nagyon öreg 15 évesre futná 2-300.000ig, meg még azt fenn is tartani....


Node egy használt, jó állapotú 10-15 éves 50ccm-es cross moci mennyire érné meg 100e Ft-ért? Nem is az, hogy mennyire éri meg, jobban érdekel, hogy az az 50ccm mire elég....


2010. jún. 30. 21:47
 1/9 anonim válasza:
0%
Szerintem öreg crossmotort nem érdemes venni... Évi 400.000 Ft a karbantartása
2010. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát robogóból sem lenne sokkal fiatalabb...ha meg az autókat nézzük, 20 éves kocsik 2-300.000Ft-ért, de azok fenntartása még drágább...szal nem éri meg?


Hisz itt a szembe szomszédom, 16 éves 23 éves Simpsonnal tolja, és nem is költött rá sokat..jól elvan vele...

2010. jún. 30. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

50-es crossról nem tudok csak enduroról.

Amúgy crossal nem mehetsz közútra.

Egy 15 éves 50-es enduró 130.000Ft, ebből a pénzből kapsz egy 10 éves robogót szal az endurok kicsit drágák és alkatrész sincs annyi hozzájuk.

Az 50ccm arra elég hogy közlekedj a városban/faluban vagy elmenj egy 10-20 km-re lévő településre. Eltudsz vele menni 200km-t is de az úgy unalmas mert lassú.

Én arra használom a robogómat hogy bemenjek vele a 10km-re lévő városba dolgozni.

Mivel senkit és semmit nem kell vinnem magammal a munkásruhán kívül(ami a csomagtartóban elfér), így jobban megéri mint kocsival. 3litert eszik száz kilométerenként, egy autó pedig legalább a dupláját fogyasztja el.

Hobbi motornak ne vegyél 50-est mert meg fogod unni hamar, nem egy nagy a teljesítményük.

2010. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

kedves első válaszoló.. - évi 400ezer? - hm érdekes lenne :D

-ha 50-es veszel..könnyen meglehet csinálni hogy közúton is használható legyen. - hm 50 cc- nem sok- de amit elvársz tőle azt teljesíti.

2010. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát a cross az üzemórás, és az sosem fog annyit bírni, mint egy Simson.

Több okból: megvan, hogy hány üzemóránként (asszem 10) olajcsere, fúrás, dugócsere...

Ha enduro akkor OK, az nem üzemórás

2010. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
én a te helyedbe vennék 1 simsont énis 16éves vagyok és most arra gyűjtögetek szerintem azzal jól járnál ha 50cc motort akarsz venni olcsó hozzá az alkatrész is és aztis ha van pénzed feltudod tuningolni úgy h mennyen 80-100-akat
2010. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 POciCi ***** válasza:

DE 1 simson sose fog ott és ugy elmenni ahol 1 enduro :D

Én 1 11éves endurot vettem 105ezerért, mondjuk 1 kicsit rá kellett költeni, de sosem hagyott szarban (nemugy mint haverom simsonja ami mindig a legjobb helyeken állt meg :p)

Az éves fentartás meg attól függ h mennyit akarsz költeni benzinre :P

2010. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem a simpson nem tetszik. Sztem...hát most nem szép szóval, de a kaszát meg kapát mocin szállító, meg devizsonnal a hónuk alatt motorozó kövérkés emberek jutnak eszembe akik a hegyre kaptatnak fel vele....
2010. júl. 1. 19:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet, hogy nem veszed hasznát a válasznak, de sebaj :)

12 éves fiú vagyok, már vagy 6 éve crossozom, eddig egy DT 50-es, és egy Suzuki RM 85-ös crossom volt/van. A különbséget meg lehet érezni rajtuk,viszont a DT-vel mindig jobban szerettem menni. olaj, láncspray, üzemanyag és kész!még rendszám sem kell rá! Ennyi kell a fenntartásukhoz. Elvisz ahova szeretnéd, egy kicsit húz is, és elég megbízható motorok. ÉS! mégsem robogóval szarakodsz, mivel össze sem lehet őket hasonlítani. Az, hogy útra nem lehet menni, abban (nem tudom) de szerintem lehet velük menni közúton. Mondjuk nem a legújabb bütykös gumikkal, de a cross gumikkal is elmegy aszfalton simán.

Ha meglesz az M-es jogsim, akkor biztos, hogy ilyennel fogok járni, sohasem robogóval.

2010. júl. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!