Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MANNOL 10W40 MOLIBDÉN DIESEL...

MANNOL 10W40 MOLIBDÉN DIESEL olajról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A szerelőm ezt az olajat ajánlja a kocsimba. VW 1.9 TDI

2019. febr. 4. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Olcsó jó olaj, persze, ha nem hamisítvány, mint ezen olajok 2/3-a.


Sajnos erre figyelj, vedd jó helyről!

2019. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mit takar a jó hely ? Internet? Mannol.hu ? Mondjuk, a szerelőm, nem tudom honnan szerzi be. Szerintem a net-ről.
2019. febr. 4. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon jó az öreg dízel mercibe.


"Halkabb" a motor, melegen jobb az olajnyomás.

Castrol bemelegedve csattogott és alapjáraton olajnyomás 1 bar volt csak, Mannol-al 2 bar.

2019. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom mikori az a VW, de 10W-s olajat utoljára Zsiguliba tettem. Egy turbós motornak kijárna egy 5W-s full szintetikus. De ez csak az én véleményem. Olajon, gumin soha nem spórolnék.
2019. febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__70..


Egyébként amit a gyártó ír hozzá,ami inkább 5w 30 vagy 5w 40

2019. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5w40 505.01 ami kell az 1.9TDI-be, ha van részecskeszűrőd akkor 5w30 507.
2019. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó márka a Mannol, én évek óta járok vele.
2019. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az autó 1995-ös, VW PASSAT 1.9 TDI 1Z motorkódos. Hogy mennyire eszi az olajat ? Nem tudom, mert most vettem 2 hete. A motorja száraz, a kipufogó nem taknyos, enyhén kormos.
2019. febr. 4. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a gond,hogy ez rész szintetikus olaj és 10WW-40.Én ajánlanám inkább az 5W-30-as, full szintetikust hozzá.Ebbe pedig a molibdén adalékot beletöltve.Én már mellőzném a rész szintetikusokat is a mai korszerűbb olajok miatt.A fullosak kevésbé hajlamosak alkotóelemeik kicsapódására és jobban tűrik a hideg meleg hőingadozásokat.Hidegen is hígfolyósabbak és ez miatt jobb az áramlása,hamarabb eljutnak a kenési helyekre.Nem nagy a két típus közt az árkülönbség.

Ha már a Mannol-nál tetted le a voksodat. Én inkább az utóbbi alternatívát választanám.A VW is elfogadja,de lényeges,hogy M-es teljesítmény szint is meglegyen.

2019. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!