Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell a motorokat váltani?...

Hogy kell a motorokat váltani? (motor motort, nem autót stb. )

Figyelt kérdés
Most kezdtem pályabíróként, és már kerültem olyan helyzetbe h a versenyző ott hagyott a motorral, az meg sebességbe volt és nem tudtam vele mit kezdeni. Hogy rakjam üresbe?
2010. jún. 29. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit érdekes, hogy pályabírónak olyanokat is felvesznek, akiknek ennyi szakértelmük sincs, de ez nem feltétlenül a te hibád. Mindegy, nem ez volt a kérdés.

A lényeg: a motorokon szekvenciális váltó van, tehát a váltókart (bal oldali pedál) fel-le taposva csak egy-egy fokozatot tudsz váltani fel vagy le. Általában üresből lefelé van az egyes, felfelé a többi fokozat, de van, hogy megfordítják és felfelé van az egyes, lefelé a többi. Árulkodó jel: ha előrefelé áll a kar, akkor jó eséllyel lefelé van az egyes, ha hátrafelé, akkor felfelé. A lényeg, hogy addig taposgálod (finoman!) a kart, míg egyesbe kerül, majd áthúzod üresbe, úgy találod meg a legkönnyebben. Közben célszerű oda-vissza tologatni a motort, mert álló motornál nehezebb váltani, nem forognak a váltótengelyek, nem mindig talál a helyére a fogaskerék. Azt, hogy mikor van egyesben, onnan tudod, hogy akkor már hiába taposod lefelé vagy felfelé a kart, nem érzel kattanást, nem történik semmi. Tehát eljutottál a fokozatok végére, nem tudsz már tovább kapcsolni.

2010. jún. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt egy elméleti képzés (reggel 8tól este 6ig folyamatosan), 1 nap, és ennyi. Gyakorlati talán annyi volt h odavitték a zászlókat és ki lehetett próbálni, szval nem lettünk túlképezve.
2010. jún. 30. 20:13
 3/5 anonim ***** válasza:

bal oldali pedál (kivéve ha kormány váltós) kuplungbe (baloldali kar a kormányon tövig be) lefele:1 felfel: üres még egyet fel:2 és így tovább

Ha elindulsz kuplung tövigbe 1es(azaz lefele a pedál és lassan csusztatva kisgázon engeded ki a kuplungot.

2010. júl. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom crossmotoos pályabíró vagy. Tehátmint előttem irták kicsit tologatod előrehátra a motort és lábbal lenyomsz mindig eg fokozatot amikor már nincs több ovatosan huzd fel ne egy teljeset csak egy felet vagy csak ovatosan és ha tolod és nem fékezi semmi akkor üres. És részvétem ezmiatt a baki miatt, gondolom égtél:(
2010. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! De nem értem h lehet felhúzni azt a kart? alányúlnak a lábukkal és ugy?
2010. júl. 10. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!