Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy működik az esőérzékelős...

Hogy működik az esőérzékelős ablaktörlő?

Figyelt kérdés
Mi alapján tudja hogy esik-e az eső?
2010. jún. 27. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

belső visszapillantó tükör tövében, az üvegnél van egy szenzor. ha vizes, odatöröl.


engem rohadtul idegesít, mindig vagy kicsit később töröl, mint kellene, vagy már száraz az ablak, de még töröl kettőt fölöslegesen. én kikapcsoltam.

2010. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szenzorai vannak
2010. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is kikapcsoltam, mert van, hogy be sem kapcsol az ablaktörlő xD
2010. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Meteorológiai Intézettel áll összeköttetésben az enyém.GPS alapúan!Érzékeli az esőt és letörli.Ha tíz cseppnél kevesebb van, akkor nem töröl, hogy ne karcolja meg a biztonsági, fényvédős, napkitörés elleni védelemmel felszerelt szél ellen védő ablakot.
2010. jún. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

egy NYÁK lapon "rézrészek" vannak amik nem érnek sehol össze,csak közel vannak egymáshoz. Ha az eső ráesik(víz vezeti az áramot) akkor átfolyik az áram az esőérzékelőn és beindul az ablaktörő,ha nemesik eső(nem zárja az áramkört semmilyen vezető anyag) nem folyik áram és nem működik az ablaktörlő.


ui: kedves utolsó válaszoló, milyen autód van ? :)

2012. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!