Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Acélfelni festés hogyan?

Acélfelni festés hogyan?

Figyelt kérdés
Holnap este festeném kb 8-10 fokban le a felniket az automon. Máskor aligha van idom , később pedig jön a méghidegebb idő. Optimális -e ilyen időben ? Ill. Elég -e drótkefével átmenni rajta (rozsdás , ezért is festem le) , aztán 3 réteg festék és 2 réteg 2Ks lakk? A Praktiker által forgalmazott Prisma color jó márka ?(Schuller) Sötétbarna/ Fekete / Ciánkék közül választanék , ezek jönnek be. Ti melyiket fújnátok egy Citroen C3 cabriora ? Köszi , 23f

2018. nov. 13. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kis trükk: Ha hideg van kint, rakd egy pohár meleg vízbe a festéket.


Ha tartósság is cél, akkor így érdemes:

1.csiszolás

2.zsírmentesítés, takarítás

3.alapozó réteg

4.festékréteg

5.lakkréteg


Fontos hogy jól csiszold le, és simára, mert különben csúnya lesz.

Érdemes különböző erősségű csiszolópapírt venni, a drótkefe akkor elég, ha csak felületi, vagy minimális a rozsdaréteg.


A konkrét festékekkel nincs tapasztalatom, de nem hiszem hogy sok különbség lenne közöttük.

2018. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a jól rendszerezett választ ! Sztem az alapozó réteget kihagyom , és nem nagyon durva a rozsda , elég tud lenni a drotkefe. Minden jót
2018. nov. 14. 01:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem elég a rozsdát mechanikailag eltávolítani, mivel szemre talán úgy látszik, hogy sikerült, de a valóságban a levegő páratartalama azonnal oxidálja a fémtiszta felületet.

Ezért én mindig RO55-el kezelem a lecsiszolt felületet és csak arra festek rá. Nekem ez a módszer bevált acélfelninél és kültéri vaskorlátnál is.


Első amatőr felnifestésemkor én is csak csiszoltam, zsírtalanítottam, festettem majd lakkozatam. Az eredmény ugyan szép lett, de csak egy telet bírt.

A rozsdapassziválós módszerrel viszont már 5 vagy 6 szezon óta ép a festett acél felnim.

2018. nov. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És azt szerinted lehet venni pl Praktikerben? Köszi a választ
2018. nov. 14. 08:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár melyik festékboltban lehet kapni RO 55-öt.
2018. nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!