Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autó? 21 éves lány

Szandii** kérdése:

Első autó? 21 éves lány

Figyelt kérdés

Sziasztok első autónak mit ajánlatok 2004es évjárattól

Keveset fogyasszon szép állapotú legyen

21 éves lány vagyok

Max napi 50kmre használnám.


2018. okt. 24. 10:27
 1/10 dirtboy ***** válasza:
100%
az ára gondolom teljesen mindegy neked azért nem írtad.
2018. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 2009-es Coltom van, nagyon szeretem.

Bátran ajánlom. 1,2 millióért vettem, most nyáron. Makulátlan állapotú, kb 6-7 liter között eszik városban, dugózva. Napi 60 km-t megyek vele.


[link]

2018. okt. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem opel, skoda, suzuki, volkswagen között nézegess, egy autót nem megvenni sok, hanem fenttartani.

Mikor nézel egy autót keress rá a típus hibákra is és annak fényében válassz.


Nekem egy skoda fábiám van, keveset eszik 4.5-4.7 re jön ki az átlagfogyasztása (pedig egy 1.9es motor hajtja).

Semmi kínja baja nincsen, skodán tanultam meg vezetni is, masszív autó és kevés gondja van. Alkatrészeket könnyű hozzá kapni és nem is olyan drágák. Eddig a legnagyobb gond az volt vele, hogy nem töltött az aksi, de csak a generátornál kellett csinálni valamit. Időközönként cseréljük az aksit és az olajat, ezen kívűl mást nem is nagyon kell rá költeni, pedig 18 éves kocsi.

Ismeretségi körömbe is a volkswagen az amit dícsérnek.

2018. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel arat nem irtal igy gondolom a penz nem számít, egy vadiuj full extras X6 os BMWt ajánlok
2018. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem egy skoda fábiám van, keveset eszik 4.5-4.7 re jön ki az átlagfogyasztása (pedig egy 1.9es motor hajtja)."


Dízeltől nem olyan nagy csoda ez...

2018. okt. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Toyota yaris már van elfogadható 1 millió alatt, benzines még talán 1.3-as is. A kérdés az hány ember utazik a kocsival, ez az 50km főleg város vagy autópálya? Mennyire hosszú távra tervezel vele? Családi autó van, vagy be kell tölteni ezt a szerepet is majd? Mekkora a költségkeret? Autómata vagy manuális?


Mert egy embernek egy kis japán autó tökéletes, 5en kár nyomorogni benne. Ha nem gondolkodsz nagyban akkor a yarisok nem rossz kis autók merem őket ajánlani első autónak kevés velük a baj.


Ha nem tetszik akkor is ekkora távra mindenképpen szívó benzines gépet ajánlanék 1000-1300 köbcenti között azt fenntartani is olcsóbb. Az ilyen cukkermukker kicsi 1000 köbcentis turbós csodákat kerüld el. Messziről kerülni kell mindent ami gyanúsan olcsó, vigyél magaddal a vásárlásnál valakit aki ért a kocsikhoz.

2018. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4 es vagyok esetleg meg Rolls Royce Phantomon vag, Ghoston is gondolkodj el
2018. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Írta hogy 2004-től legyen fiatalabb, nem értem mit kell leszólni.

Peugeot 206, Renault Clio, Seat Ibiza vagy Leon, ilyeneket ajánlok. Most hogy neked melyik tetszik, az szubiektív. Dízelt kéne vegyél hogy keveset fogyasszon, de én azt ajánlom, inkább vegyél 1.4 benzint, megeszik 6 litert, de nincs vele semmi bajod csak tankolni kell.

2018. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A dízel 50km-es utakkal többe kerül a végén mint a benzin ha a karbantartással is számolsz. A dízel a kis utakat sem szereti általában(lassan a benzinesekhez is beszivárog majd a részecskeszűrő euro 6c-nél ha nincs szerencsénk). Imádom a dízel autók viselkedését céges autónak tökéletes vagy olyannak aki sokat megy, főleg autópályán de otthonra szívó benzinest vettem mert évi 10-15 eKM-t megyek maximum sajáttal. Kertek alatt, kerülgetve a kóbor kutyákat.


Viszont, Francia autót ne vegyél, maximum pezsgőt. Családban 3 Renault lehelte ki a lelkét rendesen szervizelve, mind más bajjal. Tény, hogy több ezer km-es német utakat megtettek heti rendszerességgel, de még rendes szervíz mellett is haldoklik az elektronika. Akkor volt rá pénz, költöttünk rá, kár volt. 3 különböző kategória és évjárat, de katasztrófa. Náluk rosszabbak csak az olaszok, én nem értem aki ilyen jó motorokat gyárt (Renault például) az hogy lehet ilyen rossz minden másban??? Oké hogy 4.5 litert evett 5 dagadt emberrel a laguna, de nem volt 10 éves és heti szinten baj volt vele. Megszereltük a jobb ablakot nem záródott a bal ajtó, nem világított amikor kellett, világított amikor nem. Áhh. Soha többé Francia. Mindet megjavítottunk, kipofoztuk, és eladtuk. Szenvedjen vele más. Furcsa, de ha megbízható autóról beszélünk az japán, német, vagy mostanság koreai. Szerintem te is ilyen gyártmányokban gondolkodj.

2018. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pár hónapja vettem egy nissan micra-t használtan. Én is ennyit megyek egy nap kb. Nekem eddig bevált, 6 litert fogyaszt (bár nagy részét nem a városban teszem meg).
2018. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!