Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik jobb? Simson s50 vagy s51?

Melyik jobb? Simson s50 vagy s51?

Figyelt kérdés
Miben különböznek?
2010. jún. 24. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Más a blokk.

A S50 a Star turbűhűtéses blokkja, csak a turbó nélkül. Az S51 blokkja (M531 a 3 sebességes, M541 a 4 sebességes) az S50 továbbfejlesztett változata. Kapott új karburátort (16N3) és a "belsejét is allaposan átturkálták", így erősebb lett (3,7 lóerő), és valamivel kevesebbet evett.

De a lényeg, hogy jobban tuningolható.

Az S51 blokkjához szinte mindent meg lehet csinálni..

Vízhűtés, 6 felömlő 105 köbcenti, 5 sbesség... :D

Ja és megkülönbözetetésük:

Az S51 blokk bal oldalán rajta van a szám, hogy hány sebességes, és piros vagy fekete csavarnál kell beönteni az olajat.

Az S51-esek közül sok 4 sebességes, de ami csak 3 abban is bele ehet rakni a 4-et.

Az S50 mind 3 sebességes.

Az S50 hengerfején 45°-ban "megtört" hűtőbordák vannak, az S51-en meg hosszanti irányban egyenesek.


Melyik jobb az attól függ.

Ha később tuningolni szeretnéd akkor S51, ha inkább csak lassan szeretnél menni akkor S50.

A 4 sebességes váltó nagyon jó dolog, többek között ezért választottam én is az S51-et.

A blokkon kívül nagy különbségek nincsenek.

Elektromos rendszer 6V vagy 12V...

Az S50 régi változatának "púpos" tankja volt, ez az utolsó különbség.


Lehet vmit kihagytam :S

2010. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
S51
2010. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gergo9611 válasza:
nekem s50 b-m van és ott hagyom haverom s51 b-jét :D
2013. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!