Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Távolsági fényszórónak milyen...

Távolsági fényszórónak milyen ledes izzót ajánlanátok? Valamint projektoros lámpába belerakhatom?

Figyelt kérdés

Ebayről gondoltam rendelni. HB3 foglalat.


A prjektort rendesen beallitva belerakhatom?


2018. okt. 7. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem rakhatod bele, hacsak nem akarod, hogy az első adandó alkalommal a kerékkulccsal verjem szét mindkét lámpatestet.


Ha gyárilag nem ledes izzó való a kocsidba, akkor a ledes szanaszét fog világítani, fel az égbe - meg a szembejövők szemébe. Egyrészt piszokul balesetveszélyes, másrészt rád nézve sem életbiztosítás, lásd az előző bekezdést.


Ha nem látsz rendesen éjjel, vegyél szemüveget vagy políroztasd fel a lámpabúrát.

2018. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudod mi a távolsági fényszóró?

Enyhe fogalomzavvar küzdhetsz.


De próbáld meg, közfeladatot ellátó személyként, ha feljelentenek, akkor nem úszod meg rongálással...


Projektoros a lámpatest, vagyis gondolom a fényt amúgy sem szetszorni fogja. Mivel az autombol gyártottak bi-xenonost, de nekem csak egy xenonos, így bár a másikba rakhattam volna xenont, de ehhez kellet volna még pár átalakítás, amit nem akartam, ezért halogén van benne, amit ledre akarok váltani.


No, valaki aki a kérdésre tud válaszolni?

2018. okt. 7. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy nem szabályos. Ha valahol sima izzó volt akkor ott az is marad. Valószínűleg az első is így értette csak kicsit szenvedélyesen sikerült megfogalmazni. Szabályosan nincs utólagos “ledesítés”.
2018. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt tudom, s értem. De nem látom értelmét.

Ugye távolságinak akarom ergo, akkor ég mikor nincs szembeforgalom, ergo nem kapcsolom fel, hogy elvakitsalak, egyrészt tudom milyen kegyetlenül szar, másrészt én sem szeretem. Láttam videókat róla, hogy projektoros lampatestbe szép ívelt fénye van. Ugye a lámpatestet ami alapból 1 xenonos lecseréltem bixenonosra. Ugye abba a foncsorba 1 xenon tompi es 1 dísz projektor, ami amúgy működne xenonnal is, de nem akarok olyat, ezért maradtam a LED-nél.


Capisce?


Csak nem tudom milyen ledet rakjak bele, ami adja azt a képet mint amit kéne

2018. okt. 7. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Én teljesen megértettelek, már elsőre is.

Nem azt mondtam hogy ne csináld, hanem hogy nem szabályos.

Távfénybe rakva elvileg senkit nem fogsz vakítani, világos. Csak akkor sem szabályos sajna, vizsgán bukta, illetve ha egy tehetségesebb sün megfog az út szélén akkor nem tudom mi van, de megdicsérni biztos nem fog.

Ha vállalnod a rizikót, a távfénynél nem ártassz a leddel senkinek...

2018. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És akkor milyen LED-et ajáblanál? Olyan színhömersekletűt akarok, ami hasonlít a xenon egőmhöz
2018. okt. 7. 18:47
 7/7 Beviz Elek ***** válasza:

Én TXVSO8-at raktam a reflektorba, színre olyan mint a tompítottban lévő xenon, de nagyon jó a fénye.


1 pár: 110w/20ezer lumen


Amit veszel a watt maradjon gyári érték (110w/pár), lumen valahol 14-20e/pár

2018. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!