Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne kb. egy...

Mennyibe kerülne kb. egy normális autó hifi a kocsimba? Van itt olyan aki ért ehhez?

Figyelt kérdés

Szóval most van a kocsimban egy mp3-at lejátszó CD-s fejegység, kb. 30ezer forint értékű lehet, az van ráírva hogy mos fet 50W x 4, van 4 vagy 6 hangszóró benne, nem tudom hány wattosak, 2 hátul, 2 elöl az ajtóban, és úgy hallom hogy van még 2 kicsi, persze lehet hogy rossz a hallásom:D

Az aksi 45 amperórás.

Hozzáértőktől szeretném kérdezni, hogy mit kell vennem az autómba hogy szép tiszta legyen a hangzása a zenének és jó legyen a basszus is?Fejet kell cserélnem?Hány darab hangszóró kell és hány wattosak?Nagyobb kapacitású akkumulátort kell vennem?A mélynyomó az egyértelmű a basszushoz, egyéb dolgot kell vennem?Mondjuk erősítőt?

Előre is kösz a válaszokat.


2010. jún. 23. 16:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem egy 30 ezer körüli rádió megteszi. Nekem a kocsimban van egy 15 ezres sima mp3 cd-s rádióm, egy jelszint átalakító, 4 nem gyári magas-közép hangszóró, hátul pedig egy erősítő és egy láda. És nagyon szépen is szól. Az aksi is elég hozzá az enyém is 45-ös!
2010. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a szép tiszta hangzásnak ára van. mi eddig autóhifi témában 250 ezer ftnál tartunk de még mindig nem az igazi. a fejegység sztem jó azt nem kell cserélned. kell minimum 4 kör alakú hangszóró ,semmiképp sem ovál. lehetőleg egy márkájúak legyenek és 16-os a méretük.annál kezdődik az autóhifi. kell egy 1-2 csatornás erősítő a mélynek ,kell egy 4 csatornás a 4 hangszórónak. kellenek ciripelők. jó minőségü kábeleket vegyél főleg rca-ból azon nem éri meg spórolni mert a legkisebb zajt is továbbítja. a tápkábel is elég vastag legyen. . Ez az alap.Kell egy kondi minimum 1 farados hogy szép legyen a mély is. ha érdekel leírom hogy nekünk milyen hifink van milyen típusból
2010. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Érdekelne, köszi.Én legfeljebb 100 ezret tudnék rászánni, de örülnék ha 50ből meglenne az egész:D A lényeg, hogy jobb legyen a mostaninál, mert ez elég torz, főleg a mély hangoknál.
2010. jún. 23. 17:21
 4/12 anonim válasza:
Hát 50_ből sehogy sem fogod kihozni hacsak nem használtat veszel. meg attól is függ h mekkora az igényed szóval, hogy beéred-e mondjuk a gyári hagszórókkal, és veszel bele egy erősítőt, mélynyomót, esetleg új fejegységet ha a régin nincs RCA, így kb kijösz 100-ból nem a legolcsóbb leggagyibbakkal számolva, de ha fejegységet veszel akkor érdemes 25-30e közöttit venni.
2010. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem jó ez a fejegység ami benne van, azt hiszem van rajta RCA.
2010. jún. 23. 17:49
 6/12 anonim ***** válasza:
kilehet hozzni elég jót 50 böl ha fejegységet nem kell venni meg nem kell neked 1000w ojan 5 600w kijön 50ezerből
2010. jún. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


ez kezdésnek nem ross,mivel van fejegységed meg hangszórók,később bővítheted.szerintem így szettben most megéri,tuti minőség.

nekem van a kocsiban 1 fusion fejegység mp3-at tud van egy hozzá való dvd lejátszó (őt rá kellett kötni a másikra csak úgy szólal meg :)) 4 blaupunkt hanszóró sajna még csak 13-as de hamarosan csere lesz. egy 600w-os dld 30-cm-s mélyláda, hozá egy 800-as magnat erősítő,2 farados kondi, plussz egy fusion 4 csatornás 1200w-os erősítő a hangszóróknak. ennyi röviden. még így is sokat kell javítani rajta :(

2010. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem mindenki gyökér, aki autóhifire költ. Gyári rendszerek minőségben messze felülmúlják a begányolt szarokat, egyedül hangerőben tudnak kevesebbet, de az összes hülyegyereket felakasztanám aki úgy üvölteti a kocsijában a zenéz hogy egy kilóméterről hallani
2010. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

21:38

Úgy látom nem sokat értesz hozzá:D

Én nem azért akarok hangrendszert, hogy bömböltessem és hangos legyen, hanem hogy a mély hangok a zenében ne torzuljanak mint most és tisztább legyen a hangzás, ezért nem is akarok ilyen nagyon minőségi cuccokat, csak egy alap hangrendszert a mostani gyári cumó helyett.Úgy néz ki tényleg megúszom 50 ezerből, csak erősítő + mélynyomó.

2010. jún. 24. 06:51
 10/12 anonim ***** válasza:
21:38 irigy vagy
2010. jún. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!