Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indulásnál "kattog" a futómű,...

Indulásnál "kattog" a futómű, mi lehet?

Figyelt kérdés
Ahogy indulásnál engedem fel a kuplungot, elölről kattogó hangot hallok, illetve érezni is lehet. Ha már mozgásban az autó, akkor semmi hangja, egyenesen megy, jól kormányozható. 1996-os swift. A gumik belül kopottak, a napokban viszem el futómű beállításra (új gumikat is kap persze). Van esély arra, hogy csak rosszul van beállítva és ezért "kattog"?
2018. szept. 20. 15:48
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
Nincs rá esely,az autodnak ugyan is teljesen mas jellegu baja van aminek a neve:rossz féltengely csukló!
2018. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez féltengely hiba 99%-ban.Nem hiszem és szinte nullával egyenlő,hogy a futómű beállítása okozná a hibát.
2018. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szomorú. Műhely nélkül (parkolóban) ki lehet cserélni? Szerszámaim vannak, időm van, csak épp hely nincs (na meg akna, ha kell).

Ha nem, akkor kb. mennyibe kerül a munkadíj? Szerencsére még sosem voltam szerelőnél, az apróbb dolgokat meg tudtam oldani.

2018. szept. 20. 17:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha egyedül csinálod parkolóban, akkor sok órás manőver, ilyet azért utcán nem szoktak csinálni (bár nem leheteten).


Konkrétan szuzukin még nem csináltam, de nagy vonalakban "általános autón":

- autó fölemel, alábakol

- kerék le, fék le

- gömbcsukló, kormányösszekötő le

- féltengelyt kinyomni a futóműből (ehhez kellhet célszerszám)

- másik oldalon kinyomni a váltóból (ehhez is)

- összeszerelés fordított sorrendben (gyorsan szokott menni)

- váltó olaj ki fog valamennyi folyni, lavór kell és utána pótolni

2018. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D. Brasco ***** válasza:
Ez nem az a művelet amit a oarkoloban 2 csavarhozoval megoldasz.......még magát a féltengelyt lehet ki is fogod tudni venni,viszobt a csukló leütös amihez kell egy igen jó satu meg satupad,ahol meg lehet fogni a cuccot,meg úgy megütni hogy annak "húzása" is legyen es ne csak zajt keltsél!a csuklo maga tizenparezer forint,a munkadij meg megint kb egy 10-es bar ez nyilvan attol fugg ki es hol csinalja
2018. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ezek alapján akkor elmegyek házhoz, ahol van műhely és nekilátok, legalább tanulok kicsit. :)
2018. szept. 21. 06:38
 7/8 A kérdező kommentje:
A kérdés óta próbáltam még jobban odafigyelni az autóra, halkan "dorombol" a futómű. Emiatt szerintem inkább egy kerékagy csapágy lesz a ludas, hiszen egyenesben és kanyarban is csinálja.
2018. szept. 24. 14:28
 8/8 D. Brasco ***** válasza:
Ha csapagy baja van azt a legegyszerubb kideriteni...mert mire a csapagynak hangja lesz addigra biztosan lóg a kerék.....azaz ha felemeled az elejet hogy a kerekek a levegoben legyenek a kereket az agyon fel-le mozgatva mozgást/kottyanást kell látnod érezned hallanod
2018. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!